Як працюють прикордонники Закарпаття в умовах повномасштабного вторгнення

Як працюють прикордонники Закарпаття в умовах повномасштабного вторгнення

Як працюють прикордонники Закарпаття в умовах повномасштабного вторгнення
. Фото: Суспільне Ужгород

Близько 10-ти тисяч людей щодоби перетинають кордон у пунктах пропуску Чопського загону. Ще близько двох тисяч роблять це автомобілями. Про це Суспільному розповіла речниця відомства Олена Трачук. За її словами, прикордонники Чопського загону охороняють ділянки кордонів з Польщею, Угорщиною та Словаччиною.

18 років працює інспекторкою паспортного контролю на цьому пункті Тетяна Гаркуша. "Беремо документи, звіряємо, ідентифікуємо особу. Перевіряємо паспорт за допомогою приладів паспортного контролю, заносимо до бази даних. Перевіряємо, щоб не перетинав державний контроль порушник. Якщо все добре, повертаємо особі документи. Більш ретельно почали перевіряти документи громадян України чоловіків, віком 18-60, перевіряти підстави перетину кордону, щоб не перетинали порушники за допомогою підроблених документів", — розповіла жінка.

Як працюють прикордонники Закарпаття в умовах повномасштабного вторгнення
Фото: Суспільне Ужгород

Щозміни на КПП "Ужгород" несуть службу щонайменше 5 жінок. Каже Христина Васильєва. "Тримаємося. Можливо, є трохи труднощі у поєднання сімейного життя та професії. Але у нас дуже багато жінок, які організовують службу на рівні з чоловіками: не гірше, інколи навіть й краще. На зміні, яка зараз несе службу, зараз 7 жінок", — каже начальниця паспортного контролю.

Як працюють прикордонники Закарпаття в умовах повномасштабного вторгнення
Фото: Суспільне Ужгород

Також на цьому пункті пропуску працюють кінологи. Серед них й Віктор Ходанич. "Чотири роки в прикордонній службі. Кінологом працюю нещодавно. З навчання повернувся. Тож пів року. Відколи я працюю з цією собакою, у нього був один показник: пістолет ПМ 9 мм. Цей пістолет був в особистих речах. Спочатку був знайдений дозвіл на зброю. Потім, після аналізу оцінки ризиків, було прийнято рішення застосувати службову собаку для пошуку зброї і собака дав спрацювання", — ділиться кінолог.

Ділянку кордону між пунктами пропуску "Ужгород" — "Вишнє-Нємецьке" патрулюють цілодобово. Розповів прикордонник Михайло Дімітрічак. "Головне завдання — ведення маскувального способу служби, щоб нас не було видно, не було чутно, на певній відстані. У темний час доби — разом. Тобто, ми маємо фіксувати всі спроби порушення. Також затримувати та переслідувати правопорушника, доповідати на підрозділ. Якщо ми щось побачили чи почули, то виїздить група реагування і ми спільно зі словаками затримуємо правопорушника. Я проходжу строкову службу вже другий рік. Мене завжди приваблювала саме прикордонна служба. Вважаю, що кожен хлопець повинен пройти цей курс молодого бійця. Пішов, тому що в мене батьки і вся родина, в основному, прикордонники", — розповів чоловік.

За словами Олени Трачук, загалом щодоби у пунктах пропуску Чопського прикордонного загону перетинають кордон до 10-ти тисяч осіб та до 2-ох тисяч транспортних засобів.

Читайте також:

  • Нічний ракетний удар по Дніпру та Умані, ПАРЄ визнала геноцидом депортацію українських дітей. 429 день війни. Онлайн
  • Ракетний удар по Україні. Що відомо про наслідки атаки в Умані, Дніпрі і на Київщині
  • Про віруси та бактерії, миття рук та вакцинацію розповідали школярам в Ужгороді
  • Зібрати гроші на благоустрій Шахтинського лісу: в Ужгороді стартувала акція "Кавілюємо на Шахті"

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram

На початок