В Ужгороді викрили кол-центр, організатора якого підозрюють у шахрайстві в особливо великих розмірах. Про це Суспільному повідомила речниця Головного управління Нацполіції в Закарпатській області Ганна Дан. Речниця Закарпатської обласної прокуратури Катерина Хижняк каже: за даними слідства, підозрювані ошукали громадян ЄС на понад 130 тисяч доларів.
За даними слідства, організатором кол-центру є киянин. Він облаштував в Ужгороді офіс та залучив до діяльності близько 20 людей. Зокрема, свою дружину, яка відповідала за підбір кадрів, спеціаліста з ІТ технологій зі Львова, який займався виведенням коштів з підприємства, дніпрянина, який був його "правою рукою", та поліграфолога. "Він допомогою технічних засобів здійснював перевірку потенційних співробітників. Це робилося з метою уникнення можливого витоку інформації та потрапляння до їх злочинного кола осіб, які б могли співпрацювати з правоохоронними органами", — розповіла Ганна Дан.
Решта підозрюваних працювали операторами кол-центру. Вони пропонували криптовалюту на продаж. "До них були особливі вимоги – знання чеської, польської, угорської та словацької мов. Потерпіли від дій цих шахраїв переважно жителі європейських країн, в тому числі переселенці з України", — додала Ганна Дан.
Організатора даного кол-центру затримали правоохоронці в Києві. Двох його спільників – дніпрянина та спеціаліста з ІТ зі Львова — в Ужгороді. Усіх трьох затриманих помістили до ізолятора тимчасового тримання в Закарпатській області.
Правоохоронці провели обшуки у Києві та Вінниці, де організатор володіє нерухомістю. Також обшуки провели за місцем проживання інших підозрюваних у справі та в приміщенні кол-центру.
Всю комп’ютерну техніку, документи, майже 80 тисяч доларів США та картки з рештою незаконно отриманих грошей правоохоронці вилучили. Також у підозрюваних вилучили чотири автомобілі: три нові моделі "BMW" та "Hyundai Sonata".
Катерина Хижняк каже: "Правоохоронці задокументували кілька фактів діяльності громадян, збитки від якої склали близько 5 млн грн, що еквівалентно понад 130 тис. дол. США. За попередніми даними, щомісяця дана схема могла приносити 500 тисяч доларів США прибутку".
"Наразі оперативники встановлюють усіх потерпілих від такої злочинної діяльності, на сьогоднішній день найбільша встановлена сума, яку виманили зловмисники від однієї людини, складає 60 тисяч доларів", — розповіла Ганна Дан.
За фактом шахрайства, вчиненого в особливо великих розмірах організованою групою, відкрили кримінальне провадження. За цією статтею повідомили про підозру власнику бізнесу, його дружині, його довірений особі та ІТ-спеціалісту. Організатору також інкримінують шахрайство, вчинене у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки.
За скоєне підозрюваним загрожує від 5 до 12 років ув’язнення з конфіскацією майна.
Правоохоронці повідомляють: ті, хто постраждав від дій підозрюваних, можуть звертатися з відповідними заявами до поліції.
Читайте також:
- ЄС схвалив спільну закупівлю ракет для України, у Києві відкриють представництво МКС. 394 день війни. Онлайн;
- Російське військо втратило 1020 військових за добу — Генштаб ЗСУ;
- "Вважаю, що в такий час кожен має піти". Історія добровольця, який у складі 128-ї бригади захищає Україну;
- "Умови для проживання нелюдські", — омбудсмен Лубінець про житло для ВПО у Мукачеві.