Мукачівська греко-католицька єпархія переходить на григоріанський календар

Мукачівська греко-католицька єпархія переходить на григоріанський календар

Мукачівська греко-католицька єпархія переходить на григоріанський календар
. Олександра Завадяк/Суспільне

Мукачівська греко-католицька єпархія з 1 вересня переходить на григоріанський календар. Про це Суспільному повідомив єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії владика Ніл. Рішення про перехід мають офіційно затвердити 10 лютого на засіданні єпархії.

За його словами, понад 90% вірян мукачівської греко-католицької єпархії хочуть перейти на григоріанський календар. "Тепер була заява блаженнішого Святослава, після Синоду української греко-католицької церкви, всі єпископи одноголосно проголосували за перехід на григоріанський календар", — каже владика Ніл.

Рішення про перехід на григоріанський календар мають офіційно затвердити 10 лютого на засіданні єпархії. "Ми зробимо зустріч деканів нашої єпархії, де остаточно вирішимо, як це краще зробити. Хочемо зробити так, як прийняв Синод, щоб з 1 вересня перейти на григоріанський календар. Тому, що 1 вересня розпочинається церковний рік. За старим стилем, юліанським календарем, — 14 вересня", — розповів єпископ.

"Якщо будуть якісь громади, які захочуть залишитися на юліанському календарі, то ми перечити їм не будемо. Бо найголовніше для нас, коли вирішують люди", — каже владика Ніл.

Що відомо:

  • З 1 вересня 2023 року Українська Греко-Католицька Церква в Україні переходить на новий стиль святкування. ПЦУ теж думає про перехід на новий календар, але очікує рішення Архієрейського Собору, який має відбутися у травні.
  • Згідно з постановою Синоду, УГКЦ в Україні "переходить з 1 вересня за новим стилем (початок Індикту) 2023 року Божого на новий стиль для нерухомих свят із збереженням чинної Пасхалії".
  • Відповідно до цього рішення, всі фіксовані свята УГКЦ в Україні святкуватиме за новим стилем. Зокрема, Різдво Христове – 25 грудня, Богоявлення – 6 січня, Благовіщення Пресвятої Богородиці – 25 березня, Покров Пресвятої Богородиці – 1 жовтня, Святого Миколая – 6 грудня тощо. Перехід на новий стиль відбудеться саме 1 вересня, адже у цей день розпочинається новий літургійний рік.

Читайте також:

  • Президент змінив голів у трьох областях, у ФРН схвалили постачання Україні 178 танків Leopard 1. 350 день війни. Онлайн;
  • РФ втратила 910 військових за добу на війні в Україні — Генштаб ЗСУ;
  • Визнав вину та перерахував 50 тисяч на потреби ЗСУ. Закарпатця судитимуть за продаж гуманітарної допомоги;
  • Батько загинув на фронті, а син втратив ногу. Історія сім'ї з Мукачева.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram

На початок