У період повномасштабної війни Росії проти України на Закарпаття релокували понад 100 ІТ-компаній та 30 тисяч працівників цієї галузі. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив голова обласної військової адміністрації Віктор Микита.
За словами посадовця, продукт цієї галузі економіки став найбільш цікавим для іноземних партнерів на форумі "Релокація на Закарпаття: європейський вимір". Зокрема, на заході повідомили, що сфера інформаційних технологій займала 1 місце за обсягом експорту послуг у 2021 році, а у лютому 2022 року забезпечили 839 млн доларів експортних надходжень та 2 млрд доларів — за 1 квартал цього року.
Близько 10 тисяч ІТ-спеціалістів вступили до лав ЗСУ, майже 30 тисяч — тепер у кібервійськах та державних проєктах, а члени спільноти зібрали понад 900 млн грн допомоги для наших захисників, — повідомив Віктор Микита.
За словами голови ОВА, приклад ефективної релокації — компанія "Epam Ukraine", яка перевезла на Закарпаття понад 400 фахівців з Київської області та за перші тижні відновила роботу в Ужгороді на майданчику площею 600 кв. м.
Що відомо:
- З усіх областей України на Закарпаття релокували найбільше підприємств — 305. За словами заступника голови ОВА Василя Іванча, 256 релокованих компаній вже відновили роботу, ще 49 — перевозять потужності, проводять ремонтні роботи.
- "Відчутних змін в економіці очікувати не варто". На Львівщину релокували 163 підприємства, — розповів директор обласного департаменту економічної політики Львівської ОВА Степан Куйбіда. З них 103 уже працюють повноцінно. Відтак у області створили близько 4500 робочих місць.
- У Чернівецькій області від початку повномасштабної війни Росії проти України до центру зайнятості звернулися приблизно 1700 вимушених переселенців. Понад 200 з них змогли знайти роботу. У Чернівцях для вимушених переселенців організували ярмарок вакансій.