Три патріотичні мурали намалювали на огорожі стадіону "Авангард" в Ужгороді

Три патріотичні мурали намалювали на огорожі стадіону "Авангард" в Ужгороді

Три патріотичні мурали намалювали на огорожі стадіону "Авангард" в Ужгороді
. Суспільне Ужгород

Три патріотичні мурали намалювала художниця Катерина Туз на огорожі стадіону “Авангард” в Ужгороді. Про це Суспільному розповів директор стадіону Віктор Качур.

За його словами, огорожа знаходиться в аварійному стані, капітальний ремонт не проводитимуть через війну. Художниця запропонувала намалювати на стіні патріотичний мурал.

Пса Патрона домальовує Катерина Туз. Художниця каже обрала стиль — фотореалізм. "Стиль такий — він має бути, як живий. Якщо відійти — він здається живий. Не знаю, наскільки це правда, але я дуже стараюся. Його складно малювати, бо тут і фон і сам він, щоб не був надто темним, і щоб все між собою грало нормально. Оскільки позаду вибуває танк, то він має бути темним, але не занадто, потрібно витримати золоту середину", — розповідає жінка.

Мурал "Янгол-охоронець України" — був першим, який створила Катерина на огорожі стадіону. "Янгол-охоронець України і російські окупанти-чорти. Це скоріше, як фотозона. Якщо хлопець стане спиною, то крила ніби ростуть у нього з-за спини. Тут багато, хто фотографується", — каже мисткиня.

Мурал під назвою "Стефанія" — художниця написала олійними фарбами: "Вона така барвиста, з маками українська жінка. Я вирішила її зробити під пісню "Стефанія", бо вона дуже під неї підходить: розквітає поле, і ці квіти вони ніби вона сивіють".

Три мурали Катерина намалювала у різних стилях. "Коли людина йде, вона звертає увагу безпосередньо на кожну з них. А якби вони були всі в однаковому стилі та однаковими фарбами, тоді б усі змазувалися. Були б усі, як спільна пляма. А так усі вони різні і кожен стовпчик буде відрізнятися вишиванками: як окрема композиція", — розповіла художниця.

Три патріотичні мурали намалювали на огорожі стадіону "Авангард" в Ужгороді
Суспільне Ужгород

Фотографують мурал, де намальований пес Патрона Марія та Софія Калєндіни. Вони вимушені переселенки з Харкова. "Читали про цього песика, з'являються його фото в Інтернеті. А тут його побачили — зацікавилися. Бачили патріотичні мурали і в центрі міста. Це сумно дуже і водночас гордість за нашу країну, біль жаль, сльози. Ми були у Харкові півтора місяця і пережили багато", — каже Марія Калєндіна.

Цієї весни огорожу стадіону "Авангард" планували капітально відремонтувати, розповідає директор стадіону Віктор Качур. За його словами, ремонт не проводитимуть через війну Росії проти України.

Три патріотичні мурали намалювали на огорожі стадіону "Авангард" в Ужгороді
Суспільне Ужгород

"Через те, що з військовими діями капітальні видатки всі зупинені, і прийняли пропозицію від сусідів-художників розмалювати огорожу у патріотичному стилі. Це зараз вимагає і час, і вимога суспільства", — розповів директор.

За словами художниці Катерини Туз, на трьох стінах огорожі вона планує намалювати військових, які захищають українську землю.

Читайте також:

  • Вторгнення Росії в Україну, день 110. Текстовий онлайн
  • 288 дітей загинули внаслідок збройної агресії РФ в Україні — ОГПУ
  • Росія втратила у війні з Україною близько 32 300 військових — Генштаб

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram

На початок