У Перечині на Закарпатті освятили відреставрований дев'ятиметровий хрест

У Перечині на Закарпатті освятили відреставрований дев'ятиметровий хрест

Оновлено
У Перечині на Закарпатті освятили відреставрований дев'ятиметровий хрест
. Суспільне Закарпаття

В Перечині освятили відреставрований Хрест на горі Гурка. Освячення проводили 5 релігійних конфесій, до Хресної дороги долучилися мешканці міста, віряни та переселенці.

Ідейним наставником встановлення Хреста став громадянин Словаччини Штефан Вальо, який має деревообробне підприємство у Перечині. Він у 2002 році встановив хрест на горі. Реставрацію хреста Штефан Вальо зробив за тиждень.

Від хреста, який простояв на горі Гурка в Перечині 20 років, вдалося використати близько 30% матеріалу для нової конструкції — розповів власник деревообробного підприємства Штефан Вальо. Саме він 20 років тому зробив і встановив хрест, заввишки 9 метрів, а через 5 років зробив до нього Хресну дорогу.

Штефан Вальо розповів: "Ми з покійним владикою Міланом Шашіком постійно про це обмірковували, і я цю Хресну дорогу там зробив — наше підприємство, за власні гроші. Там є 14 капличок, заснована вона у 2007 році, через 5 років після встановлення хреста".

Відреставрований хрест обкутали залізом, пошкоджені дерев’яні частини замінили новими, тож має простояти не менше 100 (ста) років — розповів Штефан Вальо.

Штефан Вальо працює в Україні з 1996 року. З перших днів війни допомагає фінансово ЗСУ. Реставрацією хреста, організацією Хресної ходи та спільною молитвою за мир вирішив підтримати і перечинців.

"Я подав ідею, що будемо молитися за мир в Україні, узгоджував день, коли можемо організувати спільну молитву біля хреста. Запросив усіх вірян — греко-католиків, римо-католиків, православних та інших релігійних конфесій, усі були згідні разом молитися", — розповів Штефан Вальо.

В Перечені на Закарпатті освятили відреставрований дев'ятиметровий хрест
Суспільне Закарпаття

Перед встановленням хреста територію поприбирали працівники деревообробного підприємства та жителі Перечина. Зокрема вони прибрали у капличках та позбирали хмиз навколо. До хреста на горі та Хресної дороги приходять помолитися представники усіх релігійних конфесій, що діють на території громади.

"Ця Хресна дорога розвиває у нас і релігійний туризм. Також люди індивідуально відвідують цю дорогу. Сюди можна прийти, заспокоїтися, помолитися і подумати про щось про своє, про вічне, про Бога", — розповів перечинський міський голова Іван Погоріляк.

В Перечені на Закарпатті освятили відреставрований дев'ятиметровий хрест
Суспільне Ужгород

Читайте також:

Читайте нас: у Telegram, Viber та Instagram

На початок