"Сьогодні нас об'єднала Україна": в Ужгороді відзначили 51 річницю Міжнародного дня ромів

"Сьогодні нас об'єднала Україна": в Ужгороді відзначили 51 річницю Міжнародного дня ромів

"Сьогодні нас об'єднала Україна": в Ужгороді відзначили 51 річницю Міжнародного дня ромів
. Суспільне Закарпаття

51-шу річницю Міжнародного Дня ромів відзначили 8 квітня в Ужгороді біля пам'ятника Августину Волошину. Сюди прийшли близько п'ятдесяти ромів, були серед них й вимушені переселенці, розповів Суспільному співорганізатор заходу Мирослав Горват.

На Закарпатті, за його словами, нині проживає найбільша ромська громада в Україні. Відзначення Дня ромів розпочали з виконання гімну України. Далі учасники зійшли до Ужа, де дівчата пустили вінок річкою.

Світлана Балог учасниця заходу: "Ми це робимо щороку, особливо тепер, коли багато наших ромів не вдома, а ми хочемо бути всі разом, щоб усе було добре, щоб був мир в Україні".

Прийшов на відзначення Дня ромів вимушений переселенець з Донецької області Петро Портоненко. "Ми зібралися тут, бо у всьому світі сьогодні відзначають День ромів, щоби заявити про себе як про національність. Звичайно, цього року в нас не вдалося об'єднатися з усіма країнами, але потроху ми об'єднуємося. Сьогодні нас об'єднала Україна: тут багато переселенців, багато місцевих. Ми зібралися, аби показати мир, любов та єдність", — розповів чоловік.

"Сьогодні нас об'єднала Україна": в Ужгороді відзначили 51 річницю Міжнародного дня ромів
Суспільне Закарпаття

8 квітня щороку відзначають день ромів у всьому світі, розповів співорганізатор акції Мирослав Горват. За його словами, наразі в ромів є свій гімн, написаний на основі народної пісні "Джелем, Джелем", а також прапор: верхня частина — синя, нижня — зелена, посередині — колесо.

"51 рік пройшов, як відзначаємо Міжнародний День ромів. Він був започаткований у передмісті Лондона, ромською елітою та релігійною громадою. Сьогодні в нас велика біда та трагедія, що ми як українці, в першу чергу, тут на Батьківщині, адже Україна це наша Батьківщина, переживаємо цей геноцид. Ми бачимо, що відбувається в Ірпені, Бучі та інших українських містах. І нині ми не святкуємо, а просто відзначаємо, співаємо "Джелем-Джелем": ми говоримо про себе, що ми є і ми проживаємо на території України. Це наша спільна біда і спільна проблема, ми нині не маємо права ділитися на національності”, — розповів Мирослав Горват.

Читайте також:

  • В Україні 24 лютого запровадили воєнний стан через повномасштабне вторгнення Росії.
  • Війна Росії в Україні. День 44. Текстовий онлайн.
  • По залізничному вокзалу Краматорська армія РФ вдарила касетним Іскандером. В результаті ракетного обстрілу вокзалу Краматорська за оперативними даними понад 30 людей загинуло та більш як 100 поранені.

Читайте нас: у Telegram, Viber та Instagram

На початок