Заступник голови Закарпатської ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Олександр Пацкан у ефірі програми "Сьогодні. Головне" розповів про темпи цифровізації на Закарпатті та забезпечення закарпатських вчителів ноутбуками для навчання.
Чи готове Закарпаття до цифровізації та роботи "без паперів"
"Зараз країна активно цифровізується. Ми стаємо одними з лідерів серед європейських держав. Ми змушені йти за вимогами часу. Закарпаття так само активно цифровізується. Режим "без паперів" в нас фактично всюди", — каже Олександр Пацкан.
"Застосунок "Дія" – це вже режим "без паперів". Є велика мета, щоб ми користувалися без паперового документообігу у всіх наших 64 громадах. Закарпатська ОДА вже зараз має безпаперовий документообіг. Міста Ужгород та Мукачево також вже користуються таким видом документообігу", — розповів чиновник ОДА.
Чому "Дію" на Закарпатті ще не приймають у держустановах, комунальних закладах, медичних установах
Олександр Пацкан розповів, чому "Дію" на Закарпатті ще не приймають у держустановах, комунальних закладах, медичних установах: "Зараз ми це активно впроваджуємо. З’явилася в нас субвенція на ноутбуки, на інтернет, і досить багато часу займає впровадження цих субвенцій, а це важливо тому, що без інтернету ми фактично не можемо впроваджувати цифрову державу. Але кожного дня "Мінцифри" задає нам такий темп, що ми змушені йти в ногу з часом", — каже посадовець.
Де встановлюють інтернет-покриття
Олександр Пацкан повідомив, що наразі проводять інтернет в 11 громадах області: "Закарпаття досить добре забезпечене швидкісним інтернетом. Наша область має один з кращих показників у плані інтернет-покриття. Цього року ми отримали субвенцію від держави, де зможемо довести цей показник до 100%. Зараз ми проводимо інтернет в 11 громадах (це 16 населених пунктів), 98 соціальних закладів отримають швидкісний інтернет", — повідомив чиновник.
"Але є громади, які не встигли податися на першу субвенцію, однак, зараз є додаткова. Верхньокоропецька та Бедевлянська громади будуть мати змогу отримати швидкісний інтернет. Йдеться про близько 1600 громадян. Вже є населені пункти і громади, які провели інтернет. Там проводять тестування, швидкість повинна бути не нижча ніж 500 мегабіт", — зазначив Олександр Пацкан.
Програма "Ноутбук кожному вчителю": коли закарпатським освітянам чекати на них
"Наразі підписаний договір між підрядником, який постачатиме ці ноутбуки, та департаментом освіти. Зараз маємо погодження Мінцифри", — розповідає Олександр Пацкан про програму "Ноутбук кожному вчителю".
"Як тільки отримаємо цей експертний звіт, тоді підрядник зможе закупити нам ці ноутбуки. Я думаю, що протягом півтора місяця до кінця року вчителі мають отримати ноутбуки. Тому що це не перехідна субвенція, вона залишається на 2021 рік".
Детальніше про темпи цифровізації дивіться у програмі "Сьогодні. Головне".