Перше виїзне заняття літньої археологічної школи провели для школярів сьогодні в музеї Ужгородського національного університету. За словами організатора Олександра Дзембаса, прийшли 15 учнів із кількох шкіл міста. Захід вирішили зробити саме в археологічному музеї УжНУ, адже там представлені артефакти різних періодів історії Закарпаття, які діти можуть роздивитися детальніше. Заняття тривало близько двох годин.
Вадим Турок вирішив прийти на заняття археологічної школи під час літніх канікул. Про нього хлопцю сказала мама.
"Мені в цій школі просто було цікаво дізнатися нові речі, історію Закарпаття: кам’яний вік, давній кам’яний, — розповів хлопець. — Прийшли в цей історичний музей, щоб подивитися посуд, щоб побачити ці експонати вживу. Якщо я добре уявляю, це приблизно схоже на частину якусь із сокири".
Один із експонатів музею — баранця — розглядає учасниця археологічної школи Глорія Костич.
"Сюди наливали і так передавали по колу й пили. Дуже багато цікавого, мені дуже подобається посуд, — пояснила дівчина. — Не віриться, що колись давно люди це все тримали і робили самі. Літом вільний час від школи. Нема чого робити, тому дуже цікаво було прийти. Археологія завжди цікава наука".
Заняття для учасників школи проводить завідувач археологічного музею УжНУ Володимир Мойжес. Почали з вивчення кам’яного віку на Закарпатті. Він розповів: діти знайомилися саме з археологічними культурами, починаючи з найдавніших часів із кам’яного віку і закінчуючи вже добою Середньовіччя ранньомодерного часу.
"Закінчуватимемо замками і палацами, церквами нашого краю історією їх дослідження, хронологією, яка матеріальна культура того чи іншого періоду, — пояснив Володимир Мойжес. — Сьогодні я зробив акцент саме на артефактах кам’яного віку нашого краю. Показую, яка відмінність від ранніх знарядь праці кам’яних і закінчуючи найпізнішими кам’яними знаряддями праці. Комусь подобаються кам’яні ножі, а комусь — фігурки керамічні".
На перше виїзне заняття літньої археологічної школи прийшли 15 дітей. За словами організатора Олександра Дзембаса, розпочали з музею в УжНУ, адже там в одному приміщенні представлені експонати різних періодів з історії краю.
"З’ясувалося, що їх досить багато. Таких хто реально цікавиться археологією, хто тепер знаходиться вдома, — сказав Олександр Дзембас. — Відчувається проблема, проблема відпочинку й дозвілля дітей. Програма передбачає теоретичні заняття, відвідування різних музеїв, зустріч із фахівцями і декілька виїздів".
До археологічної школи, за словами Олександра Дзембаса, можуть долучитися всі охочі. Вона діятиме понад місяць.