Майже 250 дітей, які народились за останні три тижні в Ужгородському пологовому будинку не отримали щеплення від туберкульозу. Про це сказав завідувач неонатологічного відділення пологового будинку Йосип Бугір. За його словами, вакцина у медзакладі закінчилася 26 січня.
Три дні тому подружжя Тетяна та Петро Гедзур стали батьками первістка Тимофія. Жінка розповіла: їх мають виписати 18-го лютого, проте щеплення БЦЖ проти туберкульозу, яке роблять на третій день після народження, малюк не отримав.
"Сподіваємося, що вакцина незабаром з’явиться, — сказала Тетяна Гедзур, — ми б дуже хотіли її зробити, тому що зараз такий час: багато вірусів, ти більше це вакцина від такої хвороби, як туберкульоз. Ми б хотіли захистити свою дитину від таких небезпечних хвороб".
За словами завідувача неонатологічного відділення Ужгородського пологового Йосипа Бугіра, для забезпечення вакцинами від туберкульозу їхньому медзакладу потрібно 8 тисяч доз на рік.
"Я зв’язувався з іншими районами: там така сама проблема як і в нас, — сказав Йосип Бугір. — До того ж, і закінчилася раніше, ніж у нас. Також знаю, у приватних клініках також немає цієї вакцини".
Суспільне телефонувало у приватну клініку в Ужгороді, яка надає послугу з вакцинування від туберкульозу. Директор Віктор Петров у телефонній розмові підтвердив, що наразі у них вакцини БЦЖ немає.
Якщо дитина не отримала щеплення в пологовому, зробити його можна в сімейного лікаря. Саме так планує вчинити і мама маленького Максимка, Ірина Панова. За словами жінки, після виписки з міського пологового вона отримала довідку, де вказано про відсутність щеплення від туберкульозу.
"Сказали, протягом двох місяців отримаємо в свого сімейного лікаря, — розповіла Ірина Панова, — а поки ми не можемо навіть вийти на вулицю. Це в мене друга дитина: першій я робила всі щеплення. Цьому хлопчику хотіла би також всі щеплення зробити. Сподіваюся, коли вона з’явиться, мене повідомлять і ми прийдемо на БЦЖ".
Лікарка четвертої амбулаторії в Ужгороді Маріанна Лабик сказала, якщо вакцина не з’явиться впродовж двох місяців — це порушить графік вакцинацій дітей до року.
"Це дуже велика проблема: дітки приходять з пологового нещеплені від туберкульозу, і нам потрібно встигнути до двох місяців провести це щеплення: якщо ми проведемо після двох місяців, тоді потрібно вже робити реакцію Манту. І ти самим, ми порушуємо ці щеплення, у два місяці, чотири, шість", — пояснила лікарка.
Суспільне звернулось до речниці Закарпатської ОДА Марини Коваль, аби отримати коментар директора обласного департаменту охорони здоров’я. Речниця повідомила, що коментувати будуть тільки після отримання інформаційного запиту. Тому кореспонденти Суспільного надіслали запит до обласної адміністрації, а також до Міністерства охорони здоров’я. Надати відповіді вони мають упродовж 5 робочих днів.
Читайте також: Мобільні бригади із Закарпаття, які вакцинуватимуть від COVID-19, поїдуть на тренінг у Київ