У центрі "Я–Маріуполь" в Тернополі організували Святвечір для переселенців.
Про це Суспільному розповіла організаторка культурних проєктів у центрі "Я–Маріуполь" Світлана Новікова.
За її словами, на заході розповідали про народження Христа, робили різдвяні листівки та разом колядували.
"Щойно закінчився різдвяний вертеп, де були імпровізовані сценки. Ми підготували для зустрічі наших гостей традиційні страви. Цей стіл зроблений спільно із маріупольцями і тернополянами. У нас тут є кутя, пісні голубці, вареники, запечений завиванець. Така у нас спільна гостина", — говорить психологиня Олена Шевченко.

Переселенка з Маріуполя Тетяна Іванкова разом зі своїми подругами зробила різдвяну листівку.
"Це зірка, ялинка, подарунки, тут є дзвоник і віконце, ангел. Зараз ми зробимо свічку і різдвяний віночок. У нас тут такого святкування, як на заході України, не було. Було таке свято 7 січня. Ми просто накривали із 12 страв і молодь ходила колядувати".

Переселенка Ганна Лісень до столу принесла калач, який спекла сама.
"Свято Різдва у нас завжди було традиційним, ми збирались усією родиною і при будь-яких обставинах на столі завжди стояв завиванець, чи куліч і святкова кутя. Ця війна забрала у мене родину, залишились лише мої сини, старший Олександр і маленький Назарчик, а чоловік загинув під час захисту рідного міста. Тому саме свято Різдво — возз’єднує те, що залишилось. Я дуже рада, що маю можливість святкувати це свято хоча б зі своїми синами, не маючи усіх рідних поруч із собою".

Учасники заходу разом заколядували, а після цього сіли за стіл із 12 стравами.
"Будь-яке свято, воно об’єднує людей, а різдвяне свято тим більше. Тут люди об’єднались не тільки за столом посвяткувати, а й прославити Христа. Їжа тут не головне, тут головне згадати цю історію і зрозуміти, що сталось, які дива виникли у цю ніч", — говорить організаторка культурних проєктів у центрі "Я–Маріуполь" Світлана Новікова.
