29 жовтня Вищий антикорупційний суд ухвалив рішення націоналізувати активи родини Володимира Лук'яненка, якій належать зокрема і частки декількох заводів у Сумах. Про це Суспільне Суми дізналося з власних джерел.
У ВАКС підтвердили, що колегія суддів частково задовольнила позовну заяву Міністерства юстиції України до двох осіб та АТ "Група ГМС" та застосувала до них санкцію, передбачену пунктом 1-1 ч. 1 ст. 4Стягнення в дохід держави активів, що належать фізичній або юридичній особі, а також активів, щодо яких така особа може прямо чи опосередковано (через інших фізичних або юридичних осіб) вчиняти дії, тотожні за змістом здійсненню права розпорядження ними. Закону України "Про санкції".
Попередньо, за даними Суспільного, мова йшла про ексгендиректора Сумського НВО Володимира Лук'яненка, його сина Володимира Лук'яненка, Германа Цоя, а також АТ "Групу ГМС".
За інформацією ВАСК, націоналізації підлягають квартира Лук'яненка у Сумах, його зброя та активи родини. Серед них: 100% акцій АТ “Сумське машинобудівне науково-виробниче об`єднання — Інжиніринг”, 83,9% АТ “Сумське машинобудівне науково-виробниче об`єднання”, 47,5% АТ "ВНІАЕН", 90% АТ “Насосенергомаш". Також націоналізували 78,32% частки статутного капіталу ТОВ “Сумське машинобудівне науково-виробниче об`єднання”, 100% ТОВ “Стандартінвест-Південь”, "Завод обважнених бурильних та ведучих труб", та 50% ТОВ “Кусум Фарм”.
У суді зазначили, що рішення набуде чинності після закінчення строку подання апеляційної скарги, який триватиме 5 днів.
Справу про стягнення в дохід держави активів родини Володимира Лук'яненка у Вищому антикорупційному суді розпочали розглядати рік тому — у листопаді 2023 року. Перед цим — 6 листопада 2023 року Міністерство юстиції України подало до Вищого антикорупційного суду позов про застосування санкції до ексгендиректора Сумського НВО Володимира Лук'яненка та його сина Володимира Лук'яненка, Германа Цоя, а також АТ "Групи ГМС". Тоді у Мін'юсті повідомили, що зазначені особи та підприємства сприяють забезпеченню безперебійного функціонування військово-промислового комплексу Росії – сплачують податки до державного бюджету РФ у значних розмірах та постачають засоби та знаряддя для ремонту військової та спецтехніки на користь військових частин та підприємств РФ.
Кореспонденти Суспільного Суми зателефонували в компанію, де працюють представники захисту по справі Лук'яненка, аби отримати коментар стосовно їхньої позиції. Там нам повідомили, що адвокати зв'яжуться з нами та прокоментують ситуацію, якщо вважатимуть це необхідним.
Читати ще
До Сумського МНПО застосували санкціїЧитайте Суспільне у Telegram та WhatsApp
Долучайтесь до нашої спільноти у Viber
Підписуйтеся на наш Instagram