Волонтери благодійної організації "Hope for Ukraine" приїхали із Франції на Сумщину, аби підтримати людей, що живуть під постійними обстрілами з боку РФ. Волонтери печуть хліб у мобільній пекарні та везуть його на прикордоння. З ними спілкувались кореспонденти Суспільного.
Волонтери із Франції Луік Нерві та його дядько Бруно Тероль пригостили жителів одного з сіл Білопільської громади власноруч спеченим хлібом.
Місцева жителька Лідія Ісаєва взяла хліба собі та своєму сину: "Ну добрий, смачний. Смак від українського відрізняється, звісно. Але приємний на смак".
За таку ініціативу, каже жінка, волонтерам вдячні: "Ми дуже раді їм. Якби частіше возили нам. Хоч в нас воно і є, ну, раз возять… ми не бідуємо. Дав би Бог, щоб закінчилась війна".
Для своїх підопічних повну торбину хліба взяла місцева соцпрацівниця Валентина Степаненко. Самі вони не можуть прийти, тож подбала, щоб люди скуштували випічку від волонтерів. "Для людей похилого віку, вісім осіб у нас. Ну, працюємо, все добре. Тяжко інколи, але стараємось, щоб було все гарно", – вважає жінка.
Упродовж останніх п’яти днів волонтери відвідали кілька прикордонних громад. Напередодні пригощали хлібом жителів п’ятикілометрової зони Краснопільщини. На питання, чи було страшно, волонтер Луік Нерві відповів: "Ні-ні, не страшно. Там люди живуть 24 години на добу, неподалік від фронту. А я приїжджаю один раз і ненадовго. Тому ні, мене це зовсім не лякає".
В Україну від початку повномасштабної війни волонтери приїхали вчетверте. Пекли та роздавали хліб жителям Київщини та Херсона після їх деокупації, також побували в Харкові. Цього разу вирішили відвідати Сумщину, розповів Луік Нерві. "Я знав, що я моя допомога тут потрібна. Тому я приїхав сюди, з цією мобільною пекарнею. Я приїжджаю в Україну в ті місця, де я потрібен людям", – сказав волонтер.
Зупинились волонтери на території церкви Христа Спасителя у Сумах. У мобільній пекарні роблять хліб. Починають працювати зрання, розповів старший пресвітер церкви Віктор Клець: "З перших днів вони взагалі о шостій годині ранку починали пекти хліб. Але через те, що ми веземо разом із ними під кордон і там по селах, дуже пізно повертаємося, то вони замучені просто, як викручені приїжджають. То вони зараз о сьомій годині ранку починають пекти і до двох годин дня, потім обід і вже на четверту годину дня ми стараємось десь завезти хліб в якісь села".
Хліб, розповів пан Віктор, чоловіки печуть за власним рецептом і з продуктів, що самі купують. Виготовляють в середньому 500-700 хлібин на день. Потім у супроводі представників церкви, які допомагають їм із логістикою, їдуть у прикордонні села.
"Вчора ми були в Воронівці (Білопільська громада, – прим. ред.). Під час того, як ми роздавали хліб нам староста показує: "бачте, ось там димить?". Це, каже, зранку були прильоти і зараз там горить. І під час того, як роздавали, теж був вибух. Ми його не бачили, але нам казали, що теж десь неподалік вибухнуло", – розповів Віктор Клець.
Цього разу волонтери приїхали в Україну на тиждень. За місяць планують повторно відвідати Херсон, аби пригостити його жителів власноруч спеченим хлібом.
Читайте Суспільне у Telegram
Долучайтесь до нашої спільноти у Viber
Підписуйтеся на наш Instagram