На базі Інституту сільського господарства Північного сходу НААН України організували фестиваль коноплярства Hemp Fest. На дводенний захід до села Сад Сумського району приїхали представники 15 областей України аби популяризувати коноплі, як культуру, яка використовується в різних галузях. Що продавали та чим пригощали – в матеріалі Суспільного.
На фестивалі коноплярства сумчанин Ігор Кононенко розповів: окрім конопляного молока скуштував тістечка та шоколад з додаванням цієї рослини.
"Ми продаємо батончики, які робимо в Сумах. Найбільший асортимент в Україні. Все без цукру і без консервантів. Плюс єдині в Україні ми робимо халву з пророщеного насіння. В тому числі наша класична з коноплями", – розповів продавець Костянтин Гета.
Гості заходу розглядали, куштували та замовляли продукцію з промислових конопель. "Я не просто купував, а в мене замовлення, тому що моя дружина полюбила цукерки з сухофруктами із коноплями. Потім, ми вже спимо кілька місяців на подушках з коноплі. Дуже круто.", - поділився відвідувач фестивалю Костянтин Грубич.
Продавчиня Юлія Краснова розповіла: привезла на виставку-ярмарок смаколики та різноманітну текстильну продукцію з канабісу: "Ми виробники конопляної текстильної продукції. Також у нас є харчова конопляна продукція. Можете скуштувати нашу олійку, комбучу і насіннячко".
Близько 20 років використовує конопляну сировину у своїй роботі і майстриня Дар’я Шерстюк: "Привезла сюди ляльку мотанку. Займаюсь народним мистецтвом з дитинства, оскільки коноплі натуральний матеріал, то виготовлення почала понад 20 років тому. То з соломи, то з коноплі, то з тканини".
Раніше, під час толоки, до будівельного замісу додавали солому, а нині використовують кострицю конопель — здерев`янілу частину стебла, розповів керівник проєкту будівництва з конопель Ілля Світашов: "Зараз я готовий продемонструвати наш набір, який ми зробили для студентів, щоб вони могли відчути цей матеріал на практиці. У ньому є інструкція. Вона проста, просто додайте води. Є суміш готова, костриця конопель та в’яжучі-вапняне, ніякого цементу. Ми для клієнтів взагалі це зробили, щоб вони бачили, як виглядає матеріал, з якого вони будуть будувати свої будинки".
За словами завідувача відділу селекції насінництва Інституту сільського господарства північного сходу Віталія Кабанця, в області коноплі вирощують та переробляють, а посівні площі цієї культури збільшуються. "У нашому інституті з дослідним господарством посіяно 130 гектарів. В Глухівському районі понад 300 гектарів. У Шосткинському районі 150 гектарів. Інститут має у своєму портфоліо вже 2 сорти промислових конопель – це Софія і Катюша – новий сорт, який ми зареєстрували буквально у 2024 році", – розповів Віталій Кабанець.
Аби популяризувати канабіс, як культуру, яка використовується в різних галузях, додав Віталій Кабанець, на дводенний захід, який складався з науково-практичної частини та виставки-ярмарку приїхали представники 15 областей України.
Читайте Суспільне у Telegram
Долучайтесь до нашої спільноти у Viber
Підписуйтеся на наш Instagram