На Сумському напрямку зменшилась активність російських ДРГ — речник ДПСУ Демченко

На Сумському напрямку зменшилась активність російських ДРГ — речник ДПСУ Демченко

На Сумському напрямку зменшилась активність російських диверсійно-розвідувальних груп. За словами речника Держприкордонслужби Андрія Демченка, на цьому напрямку певний період часу була найактивніша діяльність ДРГ — торік та на початку 2024 року.

Про це він розповів в ефірі телемарафону "Єдині новини".

"Зараз за останній період ми бачимо певне зменшення активності ворожих диверсійно-розвідувальних груп, але повністю вона нікуди не зникла. І загроза від проведення диверсійної діяльності ворогом також нікуди не зникає", — зазначив Андрій Демченко.

Речник ДПСУ додав, що Росія може розширити зону активних бойових дій.

"Якщо говорити про Сумський напрямок, у ворога як і раніше, недостатньо зараз сил для вторгнення на територію України, аби досягти стратегічної цілі. Маємо бути готові до розвитку будь-яких ситуацій. Навіть попри обмежені сили, ворог може розширити зону активних бойових дій, як це зараз відбувається по Харківській області, на напрямку населених пунктів Липці та Вовчанськ. Для того, щоб змусити Україну тримати там більшу і необхідну кількість сил та засобів, а не використовувати їх на лінії фронту", — розповів Демченко.

Що ще відомо про можливий наступ на Сумщину

  • 14 травня керівник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов в інтерв'ю The New York Times повідомив, що Росія може розпочати новий наступ у Сумській області.
  • Того ж дня, в ефірі нацмарафону Буданов заявив, що російські військові не ведуть активних дій у напрямку Сумщини. Також він закликав не піддаватися паніці.
  • 15 травня речник ОТУВ "Сіверськ" Вадим Мисник в ефірі телемарафону "Єдині новини" повідомив, що військ РФ для наступу на Сумщину недостатньо.
  • Також 15 травня начальник Сумської ОВА Володимир Артюх зазначив, що у прикордонні Сумщини немає масштабного російського ударного угрупування.
  • 21 травня речник ДПСУ Андрій Демченко також зазначав, що наступ російської армії на Сумщину не слід виключати.
  • 21 червня Демченко зазначав, що у Росії недостатньо сил та засобів для того, щоб здійснити вторгнення на Сумському напрямку. Проте потрібно бути готовими до розвитку будь-яких ситуацій.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок