Силам оборони ще взимку було відомо про підрозділи кадирівців на прикордонні Сумщини — Мисник

Силам оборони ще взимку було відомо про підрозділи кадирівців на прикордонні Сумщини — Мисник

За словами речника ОТУВ “Сіверськ” Вадима Мисника, силам оборони України було відомо про розташування підрозділів кадирівців на прикордонні Сумщини з боку Росії й взимку, і навесні цього року. Про це він розповів у коментарі Суспільному.

"Вони здебільшого виконують прикриття кордону, другого ешелону. Також, в російській армії вони як загороджувальні загони використовуються, саме штурмові дії їм не притаманні, як показує досвід", — сказав речник.

На Сумщині, додав Вадим Мисник, російські військові застосовують як диверсійно-розвідувальні групи, так і малі групи піхоти:

"Вони як ДРГ застосовують, активність зберігається саме на Сумщині, але проводиться і розвідка боєм — це невеликий піхотний підрозділ, які мають виявляти наші позиції артилерії, щоб наносити нам теж ураження. Тому застосовуються адекватні протидії, не обов`язково бити по кількох піхотинцях, застосовувати великий калібр, якщо можна застосувати ФПВ дрони".

Наразі Рижівка — це “сіра зона”, сказав Вадим Мисник, бо населений пункт має свої географічні особливості розташування. За парканами частини мешканців села — вже територія російського селища Тьоткіно.

"Річка Сейм, ліси поруч для диверсійної роботи — це сприятливі умови. Зараз ми вибудовуємо свою роботу таким чином, щоб основні задачі — це збереження життя наших військових, нанесення максимального ураження противнику у випадку наступальних дій, то й відбувається. Населені пункти знаходяться на самому кордоні, то ж з наявністю цивільного населення, повноцінного ведення вогню ми не можемо застосувати. Тому виходить, що цей населений пункт знаходиться в “сірій зоні”, але повністю контролюємій силами оборони", — додав Мисник.

Що відомо про ситуацію в Рижівці

  • 9 червня у Telegram-каналі голови Чеченської республіки Кадирова заявляли про нібито окупацію прикордонної Рижівки бійцями полку "Ахмат".
  • Зранку 10 червня керівник Центру протидії дезінформації Андрій Коваленко зазначив, що "це не початок того ж, що було на Харківщині. Росіяни спробували промацати оборону в напрямку Рижівки. Активних дій в прикордонні наразі немає".
  • Володимир Зеленський у своєму Telegram заявив, що на Сумщині продовжується активність російських диверсійних груп, їх знищують, наші сили контролюють ситуацію.
  • Станом на 10 червня в Риживці залишається дев'ятеро людей.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок