У Рижівці, на кордоні з РФ, залишається дев'ять людей — староста села

У Рижівці, на кордоні з РФ, залишається дев'ять людей — староста села

У Рижівці станом на 10 червня залишається дев'ятеро людей. Це ті мешканці, які не хочуть нікуди виїжджати, розповів Суспільному староста села Сергій Анікін.

Ті люди, які лишаються в селі, це переважно 80-річні пенсіонери:

"Я вже з ними бесіду вів, але вони не хочуть. Сім — це постійні мешканці й двоє таких – курсуючих туди-сюди. Були там вчора і позавчора. Я кожен тиждень їм завожу і хліб, і продукти вожу. Раз на тиждень, але у різні дні, у різний час, але я буваю там. Я вам зараз скажу Рижівка — це Україна, все", – наголосив Сергій Анікін.

50 % села зруйноване, 50 % – більш-менш ціле, додав староста села.

У Рижівці, за два кілометри від РФ, залишається дев'ять людей – староста села
Рижівка, Сумська обл. Суспільне Суми

Наразі там немає електрики, води, газу та Інтернету. В село не доїжджають екстрені служби. До початку вторгнення в Рижівці мешкало майже 700 людей. До масованих обстрілів лишалося близько 160. Станом на 12 березня там залишалося 143 людини.

У Рижівці, за два кілометри від РФ, залишається дев'ять людей – староста села
Рижівка, Сумська обл. Суспільне Суми

Що відомо про ситуацію в Рижівці

  • 9 червня у Telegram-каналі голови Чеченської республіки Кадирова заявляли про нібито окупацію прикордонної Рижівки бійцями полку "Ахмат".
  • Зранку 10 червня керівник Центру протидії дезінформації Андрій Коваленко зазначив, що "це не початок того ж, що було на Харківщині. Росіяни спробували промацати оборону в напрямку Рижівки. Активних дій в прикордонні наразі немає".
  • Володимир Зеленський у своєму Telegram заявив, що на Сумщині продовжується активність російських диверсійних груп, їх знищують, наші сили контролюють ситуацію.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок