На Сумщині зареєстрували випадок кашлюку

На Сумщині зареєстрували випадок кашлюку

У Кролевецькій громаді на Сумщині зареєстрували випадок кашлюку – захворіла дитина 10 років.

Про це 10 червня повідомили в Сумському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

Кашлюк був зареєстрований у десятирічного учня Кролевецького ліцею. Дитина захворіла 20 квітня, а до лікарні звернулась 23 квітня. Попередньо йому встановили діагноз "ГРВІ. Трахеїт". 23 травня в приватній лабораторії хворий отримав позитивний результат на кашлюк, розповіла лікарка-епідеміолог Конотопського районного відділу обласного центру контролю та профілактики хвороб Тетяна Лукаш.

За інформацією лікарки, дитина отримала лише два щеплення проти кашлюку, вакцинація проводилась з порушенням Календаря щеплень. Наразі дитина одужала.

Минулого року на Сумщині зафіксували два випадки зараження кашлюком, повідомили в центрі контролю та профілактики хвороб.

Що відомо про спалахи кашлюку в Україні

  • З початку 2024 року спалахи хвороби фіксували у Львівській, Івано-Франківській, Кіровоградській, Хмельницькій, Рівненській та Чернівецькій областях.
  • В Україні захворюваність на кашлюк почала зростати з 2023 року. За даними Міністерства охорони здоров'я України, за перші два місяці 2024 року зафіксували 515 випадків захворювання. За аналогічний період минулого року – 27 випадків. Тобто, зростання фіксують у майже 20 разів. Абсолютна більшість хворих — 95,9% – це діти.

Які симптоми хвороби

  • Перші симптоми зазвичай виникають через 7-10 днів після інфікування. Це помірна температура, нежить та кашель, який може перейти у судомний. У немовлят спостерігають тимчасове припинення дихальних рухів.
  • Водночас хвороба може ускладнитися до пневмонії, рідше виникають конвульсії та ураження головного мозку.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок