У Сумах запровадили електронну чергу на реєстрацію для отримання статусу дитини, яка постраждала внаслідок війни

У Сумах запровадили електронну чергу на реєстрацію для отримання статусу дитини, яка постраждала внаслідок війни

З 1 травня в Сумах працює електронна черга на подачу заявки для отримання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів. Наразі такий статус вже отримали 5642 дитини з Сумської громади.

Про це написали на сайті міськради.

"Завдяки тісній співпраці з фахівцями СумДУ, а саме кафедри кібербезпеки, де на безоплатній основі розробили електронний реєстр, вже з цього місяця можна записуватись на прийом до фахівців Сумського міського центру соціальних служб для здійснення оцінки потреб сім’ї через електронну чергу", – повідомив заступник міського голови Станіслав Поляков.

Директорка Сумського міського центру соціальних служб Марія Вертель зазначила, що зареєструватись в електронній черзі можна буде двома способами – перейти за посиланням або QR-кодом. Опинившись на сторінці реєстрації, можна побачити, що вона веде на запис до фахівців міського Центру соціальних служб, які складають акт оцінки потреб, вказана адреса, куди потрібно для цього звернутись і які документи надати. При реєстрації заявник має вказати свій ідентифікаційний номер, що надалі не дозволить реєструватись двічі, надати згоду на обробку персональних даних та обрати дату запису до фахівця.

Коли в міському Центрі соціальних служб будуть складені акти оцінки потреб сім’ї/особи, з ними працюватимуть фахівці ЦНАПу. Керівник цього структурного підрозділу Алла Стрижова повідомила, що витяг з реєстру територіальної громади про місце реєстрації дитини також формується адміністратором в ЦНАПі, тож, додатково за цим звертатись не треба. Потім всі отримані документи передаються до управління Служби у справах дітей, яке далі працює над оформленням статусу заявникам.

Також у міськраді повідомили, що наразі з 5642 наданих статусів понад 900 заявників, які за ними звертались, подали документи на безоплатне харчування. Ті діти, які постраждали внаслідок ударів РФ, мають право на отримання такого статусу першочергово.

Начальниця управління освіти і науки Неля Вербицька зазначила, що в закладах дошкільної освіти за пільгами, наданими відповідно до статусу дитини, що постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів, харчується 365 дітей, в закладах загальної середньої освіти – 537. Щомісячно кількість дітей вищезазначеної категорії в закладах освіти збільшується в середньому на 200 осіб. За словами Нелі Вербицької, це створює додаткове навантаження на бюджет громади. Тому з наступного року очікують на державну субвенцію на покриття витрат на безоплатне харчування дітей цієї категорії.

Зареєструватися на отримання статусу можна за посиланням.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок