Олександр Лисенко судиться за поновлення на посаді: суд оголосив перерву у засіданні

Олександр Лисенко судиться за поновлення на посаді: суд оголосив перерву у засіданні

У Сумському окружному адміністративному суді триває підготовче засідання у справі Олександра Лисенка. Чоловік просить поновити його на посаді та виплатити середній заробіток за час вимушеного прогулу.

Відсторонений від посади міського голови Сум Олександр Лисенко оскаржує рішення Сумської міської ради про висловлення йому недовіри та відсторонення від посади. 1 травня під час підготовчого засідання в Сумському окружному адміністративному суді адвокат Лисенка Ігор Марченко клопотав про те, аби суддя надав час для ознайомлення з документами, які, за його словами, міськрада не надала вчасно представникам позивача.

лисенко
Ігор Марченко . Суспільне Суми

"Ухвалою вони були зобов’язані зробити це до 26 квітня, цього зроблено не було. Далі: в ухвалі чітко зазначено, що мова йде не тільки про витребування документів, які перелічені, але й про всі інші документи, які можуть бути використані, як докази в справі. В розпорядженні про призначення сесії 16.01.24 року зазначено про розсилку цих документів. Кому вони розіслані, якщо в позивній заяві йде мова про те, що Лисенко (це прямо там прописано) і до речі, відповідач на підтвердження цього надавав і пояснення у відзиві і документи надавав, однак цієї розсилки він не надав", — зазначив адвокат.

"Враховуючи те, що надана інформація не надана до відзову на позивну інформацію, я прошу витребувати її у відповідача. - Яка саме інформація?(суддя — прим. ред.) - Інформація, яким чином повідомлявся Лисенко про призначення сесії і розгляд питання про оголошення йому недовіри”, — заявила адвокатка Лисенка Юлія Молібог.

лисенко
Судове засідання. Суспільне Суми

Представниця Сумської міськради Марина Краснобрижа, в свою чергу, клопотала про витребування ухвали Вищого Антикорупційного Суду про обрання запобіжного заходу Олександру Лисенку.

"Ця інформація, яка буде визначена в цій ухвалі в повному об’ємі яка буде доступна для суду і для всіх учасників є доказом того, що особа не могла, як звертають зараз увагу в позовній заяві на те, що особа, яка поновлюється - це Олександр Миколайович, як міський голова не був повідомлений і йому не надали можливості бути присутнім 31 січня 24-го року і він був позбавлений права бути заслуханим. Але ця ухвала підтвердить те, що він не міг перебувати на засіданні сесії, не міг спілкуватись із депутатами і не міг виконувати будь-які свої обов’язки”, — повідомила Марина Краснобрижа.

Олександра Лисенка під час засідання в судовій залі не було. Його відсутність адвокат Ігор Марченко пояснив так: "Ми знали, що не буде розгляду по суті, ми вчора з ним обговорювали це питання. Це пов’язано з тим, що на дату, визначену судом, були відсутні документи і ми розуміли, що буде перенесено розгляд”.

Суд задовольнив клопотання учасників та оголосив перерву у засіданні до 22 травня.

Нагадаємо, 31 січня депутати Сумської міськради проголосували за висловлення недовіри та дострокове припинення повноважень міського голови Олександра Лисенка. Ініціаторкою цього стала депутатка від партії "Сила і честь" Ірина Дяденко. У таємному голосуванні брали участь 28 депутатів Сумської міськради — всі голоси були "за" ухвалення цього рішення.

Що відомо про справу Олександра Лисенка та Олександра Журби

Ввечері 2 жовтня НАБУ і САП спільно з СБУ затримали Олександра Лисенка та Олександра Журбу на отриманні ними частини хабаря в 1,4 млн грн. За інформацією СБУ, фігуранти вимагали 2 млн 130 тис. грн з місцевої компанії, яка займалася вивезенням сміття.

3 жовтня Олександру Лисенку та Олександру Журбі повідомили про підозру за ч. 4 ст. 368.

4 жовтня міському голові Сум суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення застави.

5 жовтня міського голову Сум Олександра Лисенка випустили під заставу. Розмір застави склав 3 мільйони гривень.

10 жовтня Олександра Журбу також відпустили під заставу у майже 1,5 млн грн

Спеціалізована антикорупційна прокуратура 9 жовтня звернулась до Вищого антикорупційного суду з клопотанням про відсторонення від посади міського голови Сум Олександра Лисенка. Також 9 жовтня суддя ВАКС задовольнив клопотання прокурора САП і відсторонив Сумського міського голову Олександра Лисенка від виконання обов'язків до 9 грудня.

15 листопада Національне антикорупційне бюро України опублікувало відео з розмовами Сумського міського голови, директора Департаменту інфраструктури міськради та власника підприємства, що займається вивезенням сміття. У відео, як стверджує НАБУ, посадовці домовляються з чоловіком про хабарі та отримують гроші.

8 грудня у САП повідомили, що слідчий суддя ВАКС задовольнив клопотання прокурора САП, та відсторонив ще на два місяці від займаної посади міського голову Сум Олександра Лисенка.

11 грудня у ВАКС прийняли рішення відсторонити від посади на два місяці і Олександра Журбу.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок