У лікарні в Тростянці рятувальники відновили понад 200 вікон: що відомо про російську атаку

У лікарні в Тростянці рятувальники відновили понад 200 вікон: що відомо про російську атаку

Доповнено

У Тростянецькій міській лікарні рятувальники відновили понад 200 вікон, як зазначив речник ДСНС Олег Стрілка. Заклад пошкодило вибуховою хвилею під час авіаудару в ніч на 14 березня. Як повідомив голова громади Юрій Бова заклад не прийматиме хворих кілька днів. Про те, як усе відбувалося розповіла Суспільному завідуюча акушерсько-гінекологічним відділенням Тетяна Сидоренко.

"Вибух такий, стіни задрожали. Де воно, хто зна, що воно. Потім позвонили із лікарні і сказали що пологове, все розбили", — розповіла Тетяна Сидоренко.

У Тростянецькій лікарні рятувальники відновили понад 200 вікон: що відомо про російську атаку
Фото: Суспільне Суми

Коли завідуюча приїхала до лікарні, всі пацієнти вже були у підвалі.

"Піднялися — тут вікна повибивані, двері дуже. Бруд, склом все засипане. Ми все встигли опустити вниз. Хто ходячи бігом спустився, а носілочні всіх опустили — кого ліфтом, кого на каталці, кого як. Тоді знову почалася повітряна тривога і ми всі були у підвалі. А тоді потихеньку почали роз’їжджатись, хто куди може — хто додому. Потім приїхала ще евакуаційна бригада із Сум та забрала тяжкохворих чи тих, хто порізався у лікарні. У нашому відділенні ми вчора всіх відпустили. В нас тільки вагітні і мама з дитиною. Багато й апаратури пошкоджено і так, роботи непочатий край. Уявіть, все було з нуля зроблено і знову все вибито, все", — пояснює завідуюча акушерсько-гінекологічним відділенням.

За словами Тетяни Сидоренко, головного лікаря закладу поранило вдома уламками скла, йому в закладі надали необхідну допомогу.

"Вибито дуже багато вікон, майже 80% того, що було вставлено раніше. Пошкоджено багато дверей", — зазначив голова громади Юрій Бова.

У лікарні в Тростянці рятувальники відновили понад 200 вікон: що відомо про російську атаку
Фото: Суспільне Суми

За його словами, пошкоджень також зазнала машина швидкої допомоги.

"Вже працює приймальне відділення, вже працює фактично поліклініка, працює діагностичне відділення, лабораторія. Там, де менш постраждало і де швидше вдалося за день буквально відновити роботу цих напрямків". — додав Юрій Бова.

Решту відділень ремонтуватимуть з понеділка 18 березня. За даними міського голови, треба замінити 184 вікна і 12 дверей. Загальна вартість складає близько 2 млн грн.

У Службі відновлення та розвитку інфраструктури у Сумській області повідомили, що 14 березня пошкоджено об’єкти, які вже відбудували й продовжують відновлювати. Найближчим часом будуть залучені експерти для обстеження технічного стану будівель та конструкцій. Також за результатами огляду будуть розроблені заходи відновлення пошкодження.

У березні 2022 року понад 30% лікарні у Тростянці зруйнували російські військові у березні 2022 року під час окупації міста.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок