Від чемпіонату області до "Серії А". Каратист з Сум Даніїл Касьянов посів третє місце на турнірі у Кіпрі

Спортсмену Даніїлу Касьянову з Сум 18 років. Близько 12 років він займається карате. На турнірі у Кіпрі, який тривав з 16 по 18 лютого, у ваговій категорії до 84 кг він посів третє місце.

В 6 років Даніїла на тренування за руку привела мама. Спочатку карате йому не дуже подобалось, розповів спортсмен. Але потім були перші змагання, перший пояс та перші медалі: "Якось втягнувся, пішло, пішло – перші змагання, перший "жовтий" пояс, перше ката. Билися – ці накладки, перчатки ділили між собою. Спочатку щось незрозуміло було. Але багато дітей було і це сподобалась. Великий зал, багато дітей, спілкування".

Від чемпіонату Сумської області, у якому Даніїл виграв "бронзу", він дійшов до цьогорічної "KARATE 1 SERIES A" у кіпрському місті Ларнака. На Кіпрі він у ваговій категорії до 84 кг посів третє місце. Загалом, на турнірі, який тривав з 16 по 18 лютого, у категорії Даніїла було 96 учасників. Він виграв п’ять з шести поєдинків.

Даніїл Касьянов. Фото: Суспільне Суми

"Третє місце серед спортсменів, серед яких були чемпіони Азії, і на прем’єр-лігах виступали, спортсмени з "Топ-10" – дорослого рейтингу. Тут реально відчуваєш, що Суми – це "мощь", – поділився спортсмен.

Усі суперники, пригадав Даніїл, були гідними, прохідних поєдинків не було: "Кожен зі своїми фішками, які зі складністю треба було обходити та вигравати. Але кожен суперник був достойний і сильний".

Валерій Сонних. Фото: Суспільне Суми

Тренер клубу "Чемпіон-Суми" (в якому тренується Данііл Касьянов) Валерій Сонних розповів – його підопічному є куди рости. "Наразі розраховую на те, щоб він попав в команду національної збірної. У травні буде чемпіонат Європи і щоб тренерський склад включив його до команди. Це спочатку. А після цього – у нього в серпні збір на чемпіонат світу серед U-21. Ми плануємо туди заходити і їхати на чемпіонат світу і забирати» свою медаль", – вважає тренер.

Наразі ця медаль Даніїла є третьою (після Ігоря Угніча та Валерія Сонних) нагородою такого рівня, що здобули каратисти Сум. Проте у каратиста клубу "Чемпіон-Суми", каже тренер, є шанси поборотися і за "золото".