У Сумській муніципальній галереї представили проєкт "Перевтілення: портрети, що оживають". Тут зібрали дванадцять фотокопій картин з художніх музеїв Сумщини, поруч – світлини із сучасними моделями. Всі вони вдягнені у відтворене зі старовинних картин традиційне українське вбрання.
Мистецький проєкт, авторкою якого виступила Анна Гавриленко, реалізували на базі Сумського обласного науково-методичного центру культури і мистецтв.

"Головну ідею, яку ми собі бачили – показати картини з наших музеїв Сумщини. Ми хотіли приміряти образи з картин, з полотен на сучасних українок, і побачити їх відчуття. Як реінкарнацію, переродження", — поділилася директорка Сумського центру культури й мистецтв Євгеній Бистрицька.

Учасниця проєкту Анна Кульомина намагалася передати емоцію її героїні.
"Я думаю, що я її повністю передала, передала нашу героїню. Мені було цікаво", — поділилася Анна.
Костюми, в які вбиралися моделі, створювали близько року, розповіла наукова консультантка проєкту Вікторія Гавриленко. Найскладніше було відтворити одяг таким чином, щоб він був максимально схожим на той, що зобразили художники.

"Доводилося підключати фантазію виконавців, які відтворювали саме за картинами, додумували, як воно має бути пошите, щоб мало максимально схожий вигляд на те, яке на картині", — сказала Вікторія Гавриленко.
Один з таких традиційних українських строїв представили на виставці – в ньому позувала солістка обласної філармонії Вікторія Чиж.

"Дівчатка запросили мене в якості моделі, сказали, що я дуже схожа на дівчинку з картини. Коли я вділа цей костюм, я намагалася відчути себе дівчинкою з картини, вона також була співачкою, то дуже до мене близька. Всі рухи мали бути ідентичними з тими, які на картині. Це було дуже важко", — поділилася Вікторія Чиж.

У майбутньому, говорить Вікторія Гавриленко, спеціалісти центру культури планують створити наступну серію фоторобіт.
Читайте Суспільне у Telegram
Долучайтесь до нашої спільноти у Viber
Підписуйтеся на наш Instagram