Понад 300 пенсіонерів відвідує сумський Університет третього віку

Понад 300 пенсіонерів відвідує сумський Університет третього віку

Понад три сотні пенсіонерів відвідує Університет третього віку у Сумах. На лекції й гуртки ходять студенти, старші за 60 років. Покоління пенсійного віку готове вчитись, займатись спортом, освоювати нові професії і ламати стереотипи про вік, розповіла Суспільному директорка КУ Центр "Берегиня" Інна Галіченко.

Наталії Гірко 72 роки. Жінка розповідає, все життя працювала інженером, а нині освоює майстерність кравчині, крім того, відвідує групу здоров'я: "Я в групі здоров'я в цьому університеті вже з 2014 року. Мені до вподоби, що я можу підтримувати себе в гарній формі — це перше. Крім того, як тільки почалися воєнні дії, ми щоразу підключалися до будь-якої допомоги".

Четвертий рік відвідує Університет третього віку і Зінаїда Тетянченко. Жінка каже: сісти за парту у 77 років — означає помолодіти і бути активною: "Допомагаємо військовим, оздоровлюємось самі, беремо участь у всіх змаганнях. Готуємо воїнам смаколики, консервацію".

Пані Валентина свого часу трудилась економістом. Розповідає: у свої 75 майже щодня їздить до Університету третього віку, відвідує групу здоров'я, освоює майстерність кравчині аби допомогти військовим та пише вірші: "Україна, рідна мати, знов тебе карають, а за що? Що рідний вітер над тобой літає? Що не хочеш на колінах мовчки ти стояти? Хочеш дихати, співати, гопак танцювати, ну ніхто не зламає ні силу ні волю. Буде вільною країна на усім просторі".

Інна Галіченко — директорка КУ Центр "Берегиня" зазначила: "З 2011 року у нас створено Університет третього віку, до цього працювала школа пенсіонерів, де ми вчили перш за все самозахисту. Дуже було багато шахраїв, тому ми створили таку школу, щоб люди похилого віку не віддавали своїх коштів. На сьогодні в нас майже 350 студентів нашого університету. Є певна кількість людей, які приходять до нас постійно, займаються на всіх факультетах і показують нам приклад активного довголіття і життя саме в цьому віці".

За словами Інни Галіченко, Університет третього віку приймає відвідувачів з 2011 року і налічує понад три сотні пенсіонерів. У закладі працює 11 факультетів, з яких найбільш популярні: факультет комп'ютерних технологій, група здоров'я, правознавство та народознавство.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок