Незаконний вивіз сміття: чому у Ромнах користуються полігоном, який закрили 10 років тому

Незаконний вивіз сміття: чому у Ромнах користуються полігоном, який закрили 10 років тому

Незаконний вивіз сміття: чому у Ромнах користуються полігоном, який закрили 10 років тому
. Фото: Суспільне Суми

Сміттєвий полігон поблизу Пустовійтівки, рішенням Держекоінспекції у Сумській області був закритий 10 років тому, втім і досі ним користується комунальне підприємство Роменської міськради, яке туди вивозить сміття. Такі дії, вважає старша інспекторка з охорони навколишнього середовища Сумської області Ольга Семенова, можуть призвести до екологічної катастрофи. Втім, міський голова Ромен Олег Стогній повідомив – іншого шляху поки не мають. Чи вирішується питання – дізнавались кореспонденти Суспільного.

Сміттєвоз Роменського комунального підприємства вивозить сміття на закритий і опломбований полігон поблизу Пустовійтівки. Це зафіксували працівники екоінспекції. Поки вони викликали поліцію, на місце приїхав заступник директора комунального підприємства, що займається вивезенням відходів з міста Олександр Бутович.

сміттєвий полігон сміття Ромни
Фото: Суспільне Суми

Між працівниками екоінспекції та Олександром Бутовичем відбувається наступний діалог:

– На яких підставах ваша машина КП на закритому полігоні?

– Ну не предупредили водія, що закритий.

– Так всі ознайомлені.

– Я не знаю, хто ознайомлений?

– Роменська міська рада в особі голови і першого заступника.

– Мені ніхто не доповідав.

У 2020 році, говорить старша інспекторка з охорони навколишнього середовища, Окружний адміністративний суд зобов’язав екоінспекцію опломбовувати полігон. До 2021 року тривав розгляд апеляційної скарги від Роменської міськради й 14 березня цьогоріч – рішення суду таки виконали. Втім вже наступного дня, говорить Ольга Семенова, пломби були зірвані, а сам шлагбаум зламаний.

сміттєвий полігон сміття Ромни
Пломбування полігону. Місто Ромни, Сумська область. Фото Ольги Семенової

“Вони далі просто продовжують його експлуатувати. Не реагують взагалі на Державну екологічну інспекцію в Сумській області”, - зазначає старша інспекторка з охорони навколишнього середовища Сумської області Ольга Семенова.

У реєстраційному журналі, який веде чергова на полігоні, зафіксовано – щодня сюди приїздить від 10 до 20 автомобілів.

За словами Олександра Бутовича, щодня сміття на полігон не вивозять.

Поки нікуди не будемо вивозити, все стоїть у місті. У місті буде колапс сміттєвий. Немає куди вивозити. Зараз будемо звертатися до міської ради, куди нам здійснювати вивезення сміття”, - зазначив заступник директора КП “Комбінат комунальних підприємств”.

сміттєвий полігон сміття Ромни
Фото: Суспільне Суми

10 років тому цей полігон вже вичерпав свою потужність. У січні 2013 року Держекоінспекцією було ухвалене рішення про заборону його використання.

За кількасот метрів від полігону мешкає пан Геннадій. Говорить – коли купував приміщення полігон був розташований далі.

“Без коментарів, ви подивіться, що робиться. І кажуть, що 10 років закрита свалка і що за 10 років можна було зробити”, - говорить місцевий мешканець Геннадій Холод.

“Це може призвести до екологічної катастрофи. Як ми бачимо дамби тут немає, він не в належному стані цей полігон. Воно може просто прорвати і в кращому випадку, воно залишиться там на полі, якщо не піде далі те все сміття”, - пояснює старша інспекторка з охорони навколишнього середовища Сумської області Ольга Семенова.

сміттєвий полігон сміття Ромни
Фото: Суспільне Суми

За роки дії заборони користуватись полігоном, фахівці екоінспекції, говорить Ольга Семенова, виписали близько двох десятків штрафів. Цього разу протокол на сплату 1350 грн отримав водій. Не вивозити сміття ж сюди – не можуть, бо інших місць не мають, говорить міський голова Олег Стогній.

“Ми хотіли полігон, ми віднайшли землю, але немає законного шляху. Навіть якщо ми землю надамо – нам його не затвердять. Нас попередили, щоб ми витрачали кошти на проєктно-кошторисну документацію. Маючи цю проблему намагаємося вирішитиПідписаний Меморандум із містом Конотоп, також підписаний Меморандум із нашими громадами району для того, щоб в подальшому був створений згідно регіонального плану кластер Роменсько-Конотопський і відповідно в Конотопі буде офіційний полігон, куди буде звозитися сміття, але сміття не абсолютно все, а звісно вже перебране і воно буде перебиратися в Роменській громаді. Для цього вже є відповідна ділянка”, - зазначив міський голова м. Ромни Олег Стогній.

сміттєвий полігон сміття Ромни
Фото: Суспільне Суми

Ці плани, говорить Олег Стогній, сподіваються втілити в наступному році. Наразі ж планують пересипати сміття ґрунтом та впорядкувати територію навколо. За інформацією речника Нацполіції Сумщини Володимира Крупецьких по даному факту виклику поліцейських будуть проводити перевірку в рамках кримінального провадження, відкритого за статтею “Невиконання судового рішення” Кримінального кодексу у 2021 році. Санкція цієї статі, якщо правопорушення вчинене службовою особою, - позбавлення волі на строк до п’яти років.

Читайте також

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок