"Лабораторія перевантажена". Сумський лабораторний центр не встигає аналізувати зразки на COVID-19

"Лабораторія перевантажена". Сумський лабораторний центр не встигає аналізувати зразки на COVID-19

"Лабораторія перевантажена". Сумський лабораторний центр не встигає аналізувати зразки на COVID-19
.

За добу зразків для тестування з області надходить більше, ніж Сумський обласний лабораторний центр може проаналізувати. Про це розповів заступник директора Сумського обласного лабораторного центру Михайло Мацюк.

За тиждень лабораторний центр провів 1770 досліджень. Максимальна кількість досліджень, які можуть проводити на день, - 300, - сказав Михайло Мацюк. Усе, що не встигають, переносять на наступний день.

Лабораторія Держпродспоживслужби могла б розвантажити роботу центру, є необхідне обладнання, працівники пройшли навчання, але немає тест-систем, розповів начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області Віталій Моісеєнко."Ті тести, які нам були надані, вони не підійшли саме до нашого приладу. Чекаємо зараз тестів з Китаю. Якщо вони підійдуть, то ми вдвічі-втричі зможемо збільшити кількість досліджень", - сказав Моісеєнко.

З огляду на перевантаженість лабораторії, епідеміологи радять лікарням для планових госпіталізацій хворих (окрім оперативного втручання та онкологіїї) запровадити ІФА-тестуванняІмуноферментний аналіз (ІФА-тестування) - це дослідження, яке допомагає визначити наявність в крові антитіл до коронавірусу..

Залишається проблема проведення ПЛР-тестування на Сумщині тим людям, які планують виїжджати за кордон. На 26 червня лабораторій, які проводять такі тестування, на Сумщині немає, сказав Михайло Мацюк. За його словами, до обласного лабораторного центру постійно звертаються люди з проханням провести такі тестування. Але центр не може їх проводити на комерційній основі, сказав Михайло Мацюк.

Епідеміолог також повідомив, що є випадки, коли лікарі призначають ПЛР-дослідження людям, які планують поїздки за кордон, під виглядом направлення на планову госпіталізацію. Такі випадки будуть перевіряти, сказав Михайло Мацюк.

Що відомо

  • Усього з початку епідемії до 26 червня коронавірус в Сумській області зареєстрували у 284 людей, з них 203 - одужали, 5 - померли.
  • Протягом доби 25 червня в Україні підтвердилося 1109 діагнозів COVID-19. Таким чином, зростання кількості інфікованих відбувається вже кілька днів поспіль. При цьому від ускладнень, спричинених хворобою, померло 19 людей.
  • Кабмін продовжив дію адаптивного карантину до 31 липня.
  • На Сумщині аналіз на коронавірус проводять тільки в обласному лабораторному центрі. Дослідження безкоштовне, проводиться тільки за направленням лікаря.
На початок