Держпродспоживслужба в Сумах показала лабораторію, де будуть проводити тести на COVID-19

Держпродспоживслужба в Сумах показала лабораторію, де будуть проводити тести на COVID-19

Держпродспоживслужба в Сумах показала лабораторію, де будуть проводити тести на COVID-19
Суспільне Суми

У Сумах готують другу лабораторію, де тестуватимуть людей на СОVID-19, - у Держпродспоживслужбі. Установа має ампліфікатор, який дозволяє робити тестування методом полімеразно-ланцюгової реакції (ПЛР). Поки такі тести на Сумщині проводять тільки в обласному лабораторному центрі.

У відділі вірусології регіональної лабораторії Держпродспоживслужби досліджують хвороби тварин, як свійських, так і диких. Тут працюють п’ять спеціальних боксів, у кожному з яких поетапно досліджують біоматеріали. Для безпеки та зручності їх з етапу не етап передають через віконце.

Для того, щоб проводити тестування на коронавірус, працівники лабораторії проходять навчання. Потім до лабораторії мають надійти тест-системи.

Прилад, що проводитиме тестування, називається ампліфікатор. З його допомогою одночасно можна дослідити 96 зразків біоматеріалів.

У відділі працюють п’ятеро людей – один лаборант і четверо лікарів. Такої кількості, говорить директор регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби Олександр Коваленко, має вистачити для роботи з відібраними зразками.

Авторка - Юлія Ніколаєва

Що відомо

  • За словами директора обласного лабораторного центру Володимира Збаражського, лабораторія Держпродспоживслужби зможе робити 150-200 досліджень
  • У Сумському обласному лабораторному центрі за цей же час проводять 300-350 досліджень на коронавірус.
  • Також до проведення тестувань на коронавірус на Сумщині планують залучити лабораторію медичного інституту Сумського державного університету.
На початок