За період повномасштабної війни в Україні Сумське товариство захисту тварин прийняло 37 собак і котів з зон активних бойових дій. Прилаштувати поки вдалося тільки одну.
"Собачки приїхали зі Слов’янська. Тут один хлопчик, три дівчинки. Вони вже від’їлися, вакцинували ми їх, скоро стерилізуватимемо. Нехай люди приходять і обирають у нас собачок", - розповіла волонтерка Сумського товариства захисту тварин Ілона Джалаганія.
За період повномасштабної війни в Україні Сумське товариство захисту тварин прийняло 37 собак і котів з зон активних бойових дій. Прилаштувати поки вдалося тільки одну, - розповів голова організації Олександр Сипленко.
"Частину з них потрібно стерилізувати, провести різні ветеринарні процедури, щоб вони були готові до прилаштування. Наша організація співпрацює з усіма іншими, що працюють зараз в Україні, взаємовиручка, взаємодопомога існують. Ми не залишили бажання евакуювати частину тварин в західну Європу. Працюємо над тим, щоб тварини з зони бойових дій опинилися там, де менше стріляють", - сказав Олександр Сипленко.
Останнє поповнення центру перетримки сталося днями – сюди привезли шість собак з міста Часів Яр Бахмутського району Донецької області. Населений пункт регулярно обстрілюється російською армією. 21 березня російські військові пошкодили там понад 20 будинків і вбили подружню пару, - повідомив начальник міської військової адміністрації Сергій Чаус.
Тому разом із людьми з небезпечної зони намагаються рятувати і тварин – домашніх і покинутих, говорить волонтерка Ілона Джалаганія. "Вони ще проходять карантин, адаптацію, будемо стерилізувати і шукати їм найкращий дім", - розповіла волонтерка.
За останній рік на 30 котів побільшало вдома у сумського волонтера Івана Міненка. Тварин лишали люди, що виїжджали, частину знаходив на вулиці. 10 котів привезли з "нуля" і деокупованих територій, - розповів Іван.
"І також плюсом у мене є такий подарунок – кішка і четверо кошенят, які нещодавно відкрили очі. Вони з-під Слов’янська. Вона була три дні з військовими, вони звернулися за допомогою, ми її доставили до Слов’янська, звідти чотири дні – до Сум. Зараз вона в безпеці, у неї все добре. Я назвав її Кава. Її кошенятка – це кавові зернятка. Мені скинули допис військового, і я почав займатися вирішенням цього питання", - розповів Іван Міненко.
Через місяць-два кошенята шукатимуть господарів, мама Кава, ймовірно, залишиться жити вдома у свого рятівника. Тим часом на територіях, де тривають бойові дії, залишається багато тварин, що потребують допомоги й лікування, розповів голова товариства захисту тварин Олександр Сипленко. "Шумові, звукові ефекти, що дуже лякають тварин. Мінування територій, безпосередньо обстріли, які спричиняють фізичні ураження тварин: відірвані кінцівки, поранення різних частин тіла, відсутність харчової складової, бо частина людей залишила територію", - розповів чоловік.
Усього в центрі перетримки Сумського товариства захисту тварин зараз чекають на господарів близько трьохсот собак.
Читайте також
- З квітня на Сумщині рецептурні ліки можна буде придбати за е-рецептом.
Читайте Суспільне у Telegram
Долучайтесь до нашої спільноти у Viber
Підписуйтеся на наш Instagram