93% пенсіонерів Сумщини збільшать пенсії через індексацію

93% пенсіонерів Сумщини збільшать пенсії через індексацію

93% пенсіонерів Сумщини збільшать пенсії через індексацію
. Суспільне Суми

93% пенсіонерів Сумщини збільшать пенсії у зв’язку з проведенням індексаціїПостанова №168 від 24.02.2023р. "Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році". Перерахунки пенсій на 19,7% від розрахункового розміру виплати в Україні провели з 1 березня. Пенсія мешканців області збільшиться від 100 до 1,5 тисячі гривень, повідомили у Пенсійному фонді Сумської області.

Пан Михайло був військовослужбовцем. За його словами, на пенсію пішов 20 років тому. Розповів, що його виплату в березні проіндексовано на півтори тисячі гривень.

Майже 3 роки на пенсії з інвалідності сумчанин Іван. Чоловік зазначив, що 2760 гривень йому вистачає лише на ліки: "Дуже важко. Знаєте, навіть слів немає. Я думаю, що кожен пенсіонер не задоволений розміром надбавки. В мене тільки 260 гривень надбавки за пенсію".

Розмір підвищення для кожного індивідуальний, він коливається від 100 до 1 500 гривень. Залежить від віку пенсіонера, його трудового стажу та закону, за яким призначали пенсію, розповіла заступниця начальника управління обслуговування громадян Пенсійного фонду у Сумській області Альона Заставенко. За її словами, розрахунок пенсій здійснюється за формулою, де обов’язково враховуватиметься стаж і заробітна плата.

"Це пенсіонери, які отримують пенсії відповідно до закону України про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування. Це цивільні пенсіонери. Під індексацію потрапляють особи, яким пенсія призначалася до 31 грудня 2019 року", — зазначила Альона Заставенко та додала, що людям, яким пенсія призначалась з 1 січня 2020 року і до 31 грудня 2022-го, індексація не проводилась. Однак до їхньої щомісячної грошової виплати встановлено доплату 100 гривень.

"Це тому, що середньомісячний заробіток, з якого сплачуються страхові внески і який вираховується під час призначення пенсії у цієї категорії, вона є більшою, ніж проіндексована у цьому році. Пенсіонерам силових структур також проведено індексацію в цьому році. Там на 19,7% іде підвищення саме від основного розміру пенсії. Також у цьому році індексація пенсій призначена за "чорнобильським закономІндексація пенсій, призначених відповідно до статті 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"". Під індексацію потрапляють пенсії ліквідаторів, які є особами з інвалідністю, а також пенсії у зв’язку з втратою годувальника", — сказала заступниця начальника управління обслуговування громадян Пенсійного фонду у Сумській області.

Перерахунок здійснюється автоматично, зазначила Альона Заставенко. На обліку нині майже 312 тисяч пенсіонерів області.

Читайте також

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок