Частина депутатів планує проголосувати за звільнення голови Сумської облради Віктора Федорченка

Частина депутатів планує проголосувати за звільнення голови Сумської облради Віктора Федорченка

17 лютого частина депутатів Сумської облради планують проголосувати за звільнення голови Віктора Федорченка. Натомість Віктор Федорченко підписав розпорядження про проведення засідання дистанційно. Першочергово його планували провести в офлайн-форматі.

Депутат Сумської облради від партії "Європейська солідарність" Ігор Збукарєв на своїй сторінці в Facebook написав, що "керівництво ради боїться звичайного формату пленарного засідання".

Чому голова Сумської облради розпорядився провести сесію онлайн
Ігор Збукарєв. Фото з сайту Сумської обласної ради

В коментарі Суспільному Ігор Збукарєв сказав, що дистанційний формат сесії не дасть можливість депутатам проголосувати за питання, які приймаються таємним голосуванням. Він повідомив, що депутати планують голосувати за звільнення голови ради Віктора Федорченка. І додав, що 17 лютого депутати облради планують, попри розпорядження голови, зібратися на звичайне пленарне засідання.

У розпорядженні Сумської обласної ради від 15 лютого згадано про рекомендацію Сумської ОВА щодо обмеження проведення масових заходів та безпекову ситуацію в області, з метою збереження життя і здоров’я депутатів обласної ради та працівників її виконавчого апарату. Проте у розпорядженні від 6 лютого про дистанційне проведення сесії не йшлося.

Директор департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Сумської обласної адміністрації Сергій Над'ярний пояснив, що рекомендація щодо обмеження проведення масових заходів дійсно була, для усіх органів місцевого самоврядування і державної влади. Її надали на основі рекомендацій військових.

"Ухвалює рішення (щодо формату проведення сесії, - прим. ред.) особисто голова обласної ради, розпорядження підписане ним. Воно опубліковане на сайті", - повідомила в коментарі Суспільному начальниця відділу інформаційної роботи Сумської обласної ради Лілія Наумова.

На запитання чи не вплинуло на це рішення те, що депутати збирають голоси за відставку Віктора Федорченка, Лілія Наумова зазначила, що їй невідома ця інформація.

Чому голова Сумської облради розпорядився провести сесію онлайн
Віктор Федорченко. Фото з сайту Сумської обласної ради

Кореспонденти Суспільного телефонували голові Сумської обласної ради Віктору Федорченку, він сказав, що зайнятий і не має часу відповідати на запитання.

Що відомо

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок