Книжки для обласної наукової бібліотеки привезли волонтери з PEN Ukraine – це громадська організація, що об'єднує журналістів, письменників та видавців. На початку лютого її представники приїжджали в Суми.
Книжки подарували до 14-го лютого – саме цього дня у світі відзначають міжнародний день дарування книг.
"Фінансування не дуже велике і ми раді кожній книзі, яка до нас надходить в подарунок", - розповіла виконуюча обов`язки директорки обласної наукової бібліотеки Валентина Кальченко.
Всі книги надруковані протягом останніх кількох років, більшість з них – у твердих палітурках. У фондах бібліотеки таких досі не було, говорить Валентина Кальченко. В основному це художня та науково-популярна література, є й класика. "Унікальний "Кобзар" Шевченка. Ми звикли до більш звичного дизайну цієї книги. Цього року вийшов воєнний дизайн", - сказала завідувачка відділу фондів Світлана Латиш.
Найбільше ж цінні – галузеві видання, додає жінка. Серед них – "Скарби шведських архівів" упорядниці Марини Траттнер. Таких книг, каже Світлана Латиш, надходить до бібліотеки вкрай мало. Серед подарованих також – психологія, історія та дитячі книжки. "Кав’ярня – мій перший бізнес". Це не художня книга. Це книга про бізнес для дітей. Як розпочати свій бізнес, як вести його", - розповіла пані Світлана.
Книжковим подарункам будуть раді, говорить Валентина Кальченко. Бо, каже, більшість книг, що надійшли в бібліотеку за останній рік – саме подаровані. Державного ж фінансування не вистачає на повноцінне оновлення бібліотечних фондів. "На передплату періодичних видань і книжок минулого року в нас було виділено сто тисяч, але через війну ми не змогли ними скористатися", - розповіла Валентина Кальченко.
Фонд бібліотеки нині налічує понад п’ятсот тисяч екземплярів, говорить Валентина Кальченко. Деякі з них вже застаріли — шістнадцять тисяч таких книжок відправили на макулатуру цього року. "Читач став більш вимогливим. Він вже не читає ту літературу, яка була декілька років тому, хочеться чогось нового. А це нове ми можемо придбати тільки коштом того, що нам подарували", - розповіла виконуюча обов`язки директорки бібліотеки.
Півтори сотні книг – це перше дарування такого обсягу з початку року. В основному, кажуть бібліотекарі, дарують по кілька книжок. Як, наприклад Володимир Невесенко. Чоловік приніс в подарунок власну віршовану збірку.
Поповнюють художній асортимент і власними коштами. "Сподобались ці книжки, вирішила купити і подарувати нашим колегам, бібліотеці книжки", - говорить бібліотекарка Наталія Овсяник.
Кількість відвідувачів бібліотеки не зменшилася, запевняє Світлана Латиш — попри наявність книг в аудіо та електронних варіантах. "Все одно люди до нас йдуть. Якщо ви книжку візьмете, перегорнете, подивитесь… це відчуття, коли ти торкаєшся нової сторінки руками – це не передати. І телефон цього не замінить", - говорить жінка.
Зараз подаровані книжки проходять облік у відділі комплектування, на полицях бібліотеки мають з’явитися за два-три тижні.
Читайте також
- Лялька-оберіг для закоханих: у Сумах відбувся майстер-клас з виготовлення "нерозлучників".
Читайте Суспільне у Telegram
Долучайтесь до нашої спільноти у Viber
Підписуйтеся на наш Instagram