На півночі Сумщини місцевий мешканець вирощує 47 сортів винограду. Володимир Коршок з села Імшана Шосткинського району займається виноградарством 10 років і каже, що північні землі Сумської області цілком придатні для вирощування столових сортів винограду.
Володимир Коршок переконаний, що при розумному підході виноград, вирощений на Поліссі, нічим не поступається південному. Володимир розповідає, що про вирощування винограду замислювався давно, а підштовхнув його до цього життєвий випадок. "У мене три операції на серці й кожен рік я лежу в лікарні — в кардіодиспансері. Там невропатологом працює лікар з Тростянця, він у ноутбуці все дивився сюжети про виноград і я почав цікавитись. Він розповів мені багато про виноград", — говорить Володимир Коршок.

Того ж року чоловік побував у Тростянці, де перейняв досвід місцевого виноградаря Леоніда Кушнерова. "Придбав у нього саджанці й почав рити ями. А ями треба рити дуже великі: 80 на 80, або 70 на 70. Коли рив такі ями, всі думали, що я затіяв якесь велике будівництво, склад, чи щось таке будую. А коли дізнались, що під виноград, то всі, чесно кажучи, здивувались", — говорить виноградар.

Першого врожаю довелось чекати три роки, але він виправдав всі сподівання, — каже Володимир. "Відразу загорівся, бо врожай був великий, адже погода була чудова, не те що останні три роки. Захотілось далі розвиватись. Почав бетонувати стовпці, шпалери ставити. Дружина говорить, що вже досить — вже і городу немає. У нас зараз 62 корені винограду, 47 сортів. Я думаю, що ще додасться трохи — на наступний рік хочу додати три сорти", — розповідає чоловік.

Володимир переконаний, що вже найближчим часом столовий виноград стане звичним явищем на присадибних ділянках півночі Сумщини.

"Раніше я не чув, щоб у наших краях столовими сортами займалися. Займалися лише технічними ізабельними сортами. А зараз потроху люди починають займатися. Я думаю, що скоро в кожному будинку буде виноград", — впевнений виноградар.
Читайте також
- У Сумах почали видавати продуктові набори та канцтовари для дітей.
- Полонені під час окупації Тростянця чоловіки отримали допомогу від Червоного Хреста.
Читайте Суспільне у Telegram
Долучайтесь до нашої спільноти у Viber
Підписуйтеся на наш Instagram