Жнива на Сумщині сповільнилися через дощі

Жнива на Сумщині сповільнилися через дощі

Жнива на Сумщині сповільнилися через дощі
. Фото: Суспільне Суми

Жнива на Сумщині сповільнюють дощі, говорять аграрії. Станом на 2 серпня в області зібрано врожай на 98 тисячах гектарів. Загальний валовий збір становить 490 тисяч тонн, середня врожайність - 49,6 центнера з гектара. Про це Суспільному розповів керівник департаменту агропромислового розвитку Сумської облдержадміністрації Олександр Маслак. Суспільне побувало на дослідному господарстві Інституту сільського господарства північного сходу НААНУ.

Комбайнер Євгеній Пономаренко говорить, що цього року урожай радує, хоча заважають працювати дощі та війна.

Головний агроном Сергій Луценко каже, що господарники щодня роблять обхід поля, пильнують, чи немає хвороб на колосках та бур'янів. І запевняє: врожаю цьогоріч більше, ніж планували. Тож, поспішають, аби встигнути зібрати збіжжя.

Жнива на Сумщині сповільнилися через дощі
Фото: Суспільне Суми

"Маємо 8 сортів озимої пшениці. Трішки затяглась у нас збиральна кампанія, бо минулого року на цей час ми вже закінчували", - говорить він.

Урожайність ячменю склала понад 6 тонн, говорить директор господарства Віктор Пахненко. "Вчора закінчили збирати елітну пшеницю сорту "Богдана". Урожайність склала 70 центнерів з гектара. Це дуже гарна цифра", - вважає він.

Підприємство обробляє 1300 гектарів землі. Віктор Пахненко каже, що нинішні жнива проходять в умовах війни та дефіциту пально-мастильних матеріалів. Крім того, гостро стоїть питання збуту зерна. І поки воно вирішується на державному рівні, в господарстві готують додаткові склади та комори.

За словами Олександра Маслака, ситуація з пально-мастильними матеріалами на Сумщині покращилась. "При необхідному обсязі пального 2,7 тисячі тонн, господарства забезпечені на рівні 64%", - розповів він.

Авторка - Катерина Іваненко

Що відомо

  • На початку липня сільськогосподарські підприємства Сумської області були забезпечені пально-мастильними матеріалами на 50%.
  • У 2022 році у Сумській області засіяли 91% сільськогосподарських площ.
  • У 2020 році загальний вал зернових культур на Сумщині – пшениці, ячменю, жита та вівса – становив 1,2 мільйона тонн. У 2021 році – 1 мільйон 150 тисяч тонн. Про це Суспільному повідомляв Олександр Маслак у серпні 2021 року.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок