У Сумах зібрали та відправили роботи сумських митців закордон. Таким чином подякували іноземцям за прихисток українських біженців. Про старт культурно-мистецького проєкту Сумський обласний пресклуб оголосив наприкінці травня. Детальніше про ініціативу — у матеріалі Суспільного.
Ініціаторкою виступила науковиця Алла Ярова. З початку повномасштабного вторгнення Росії до України вона змушена була виїхати до Німеччини, тож, говорить, на собі відчула підтримку з боку тамтешніх мешканців.
"До них там добре ставляться, наскільки я знаю. Але це інша атмосфера, інша країна. І їх іноді запитують про Україну, але вони не завжди можуть розказати. Тому ми вирішили зробити такі подарунки й відправити їх до тих шкіл, для того, щоб там можна було зробити українські куточки", — говорить співорганізаторка проєкту Алла Федорина.
На заклик розказати про Україну і, зокрема Сумщину, відгукнулися майстри й майстрині вищого училища культури та мистецтв імені Бортнянського. Долучилися і місцеві письменники. Сумська художниця Світлана Качуровська подарувала тематичні наліпки з національним колоритом. Крім того, авторські роботи десяти Сумських художників стануть окрасою подарункової колекції.
"Наші художники відгукнулись із задоволенням. Було представлено там 9 авторів. Тема була вільна. На будь-яку тему, яку сам вважав за потрібне, на ту і представляв. Нам були певні умови: щоб роботи були не великі розміром. Тому ми із цього і виходили. У когось роботи були вже готові. Хтось зробив нові роботи. У нас було завдання, щоб ми більш-менш гідно представили нашу спілку: якісні роботи були, перш за все. Різні покоління у нас були. Були художники і народні, і заслужені, і без звання, і були викладачі, які викладають у вишах, щоб це було прив’язано і до навчального закладу", — говорить голова Сумської обласної організації Національної спілки художників України Іван Гапоченко.
"І все це за нашим проєктом буде відправлено у школи. Спочатку для Німеччини ми плануємо. Нам треба 10 шкіл знайти у Німеччині. Нам їх уже шукають. А потім 10 шкіл — у Польщі. Саме ті школи, які приголубили наших дітей. Куди ходять наші діти – вимушені переселенці", — зазначає Алла Федорина.
Організатори проєкту не очікували такої кількості подарунків від сумських митців.
"Спершу була акція. Одноразова акція і нам потрібно було 10 робіт, бо в нас було 10 німецьких шкіл. Художники відгукнулися так масштабно, що у нас на кілька проєктів вистачить. Вони дуже творчо підійшли, дуже оригінально. Художники давали свої прекрасні роботи. Також дуже щедро і широко відгукнулося училище мистецтв і культури. Зокрема, Негреба. І в нас дійсно робіт вистачає не для акції, а для цілого проєкту", — говорить співорганізатор проєкту Володимир Садівничий.
На сьогодні все, що зібрали, відправили закордон. Організатори продовжують проєкт.
Авторка — Оксана Усенко
Читайте Суспільне у Telegram
Долучайтесь до нашої спільноти у Viber
Підписуйтеся на наш Instagram