Перейти до основного змісту
На сумському автовокзалі почали продавати квитки, запрацювали 40 рейсів

На сумському автовокзалі почали продавати квитки, запрацювали 40 рейсів

На сумському автовокзалі почали продавати квитки, запрацювали 40 рейсів
. Суспільне Суми

Сумський автовокзал почав продавати квитки з 19 квітня. Перші два десятки рейсів тут пустили тиждень тому. Наразі їх вже — сорок. До війни обслуговували понад 200 маршрутів. Яка нині ситуація, — у матеріалі Суспільного.

Приміщення автовокзалу поки що закрите. Квитки продають у будиночку диспетчера.

Пані Ганна приїхала до Сум у справах. Зараз повертається додому в Лебедин. За час повномасштабної російської агресії, говорить, вперше їде автобусом.

"Я сьогодні вперше. Кор.: – А звідки почули, що працює? – Побачила оголошення в Інтернеті", — говорить вона.

Автовокзал
Суспільне Суми

Максим повертається до рідного Тростянця. Говорить: до Сум втік від російських окупантів.

"Навчаюся і тимчасово працюю. Кор.: – Давно не були в Тростянці? – З місяць. – Кор.: Так це ви перший раз після окупації? – Так. Кор.: – А в окупації де були? – У Тростянці. Кор.: – І як там було? – Тяжко, скажемо так. – Кор.: — Ви виходили на вулицю, чи як? — Проживаю у приватному секторі, лише біля будинку, більше ніде. Кор.: – Було небезпечно? – Так. Стріляли з автоматів, танків і так далі", — розповів він.

Автовокзал
Суспільне Суми

"Кор.: Як дорога? – Була кращою. Кор.:– А як квиток подорожчав, ні? – Так. Кор.: – На багато? – Майже на половину. Кор.:– До війни скільки коштував? – Гривень 70. Кор.: – А зараз? – 100", — розповідає пасажирка, яка не не схотіла називатися і говорити звідки приїхала.

Водій автобуса "Лебедин-Суми" Іван висаджує пасажирів. За день нині робить два рейси. О 7:45 ранку та о 16.00 відправляється з Сум, з Лебедина вирушає о 6.00 та о 13.00.

"Кор: Давно почали їздити? – Три дні. Кор.: – Як пасажири, є? – Та майже немає. Зараз привіз 8 людей. Кор.: – А скільки до війни, мається на увазі, у вівторок скільки було у цей час? — Вранішнім (рейсом) повний "ПАЗік" привозив. Кор.:– А скільки там пасажирів? – У "ПАЗіку" — 24", — розповідає він.

Автовокзал
Суспільне Суми

Перші рейси поїхали з автовокзалу 12 квітня. З 19 квітня почали продавати квитки, говорить диспетчерка автовокзалу Наталія Богатиренко.

"До війни в нас було більше ніж 200 рейсів. На сьогодні — 40 рейсів. До сьогодні в нас було 20-25 рейсів: Конотоп, Глухів, Шостка, Полтава, Охтирка і Харків", — зазначає вона.

За її словами, є й закордонні рейси.

"Вроцлав, Познань, ці відправлення є, вони вирушають з нашого автовокзалу. Пасажири знають, що ми з відсьогодні продаємо квитки, приходять беруть, не зважаючи на підвищення цін. Кор.: — Наскільки підвищення, можете сказати, приблизно? – Можу сказати — в половину. Це пов’язано з підвищенням цін на газ – на паливо", — додала вона.

Зараз з автовокзалом співпрацюють 30 перевізників. До війни їх було більше сотні, говорить Наталія Богатиренко. Причина – здорожчання палива та брак пасажирів.

Що відомо

  • Автовокзал Сум відкритий для перевізників та пасажирів з 10 квітня. Тоді у касах квитки ще не продавали. Сплатити за поїздку можна було безпосередньо в зоні посадки пасажирів.
  • На Сумщині відновили рух поїздів у напрямку Краснопілля, Конотопа, Шостки та у зворотному напрямку.
  • На Сумщині запрацюють нові напрямки руху поїздів: куди можна доїхати
  • Безкоштовно та без провідників – з Сум до Харкова почав курсувати потяг.
  • З 10 квітня почали курсувати потяги до Ромнів, Охтирки, Ворожби.
  • На Сумщині з 3 квітня поновили рух приміські поїзди "Тростянець-Смородине — Білопілля" та у зворотному напрямку.
  • Залізничне сполучення у Сумській області не здійснювалось із початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну - 24 лютого.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

Топ дня

Вибір редакції

На початок