Орієнтовна вартість збитків від пожежі, яку спричинили російські військові на Тростянецькій шоколадній фабриці – 10 млн доларів США. Про це сказав Суспільному мер Тростянця Юрій Бова після спілкування з представниками фабрики.
На фабриці випускали відомі в Україні та за її межами шоколадки під торговою маркою "Корона", бісквітні тістечка "Ведмедик Барні" та багато інших продуктів. На фабриці, в цілому, близько 1500 робочих місць.
![10 млн доларів збитків. У Тростянці підраховують наслідки дій окупантів на шоколадній фабриці 10 млн доларів збитків. У Тростянці підраховують наслідки дій окупантів на шоколадній фабриці](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/25x1.78/702df69fc64fac4c.jpg)
"Шоколадна фабрика, практично, складається з трьох фабрик: шоколадна, бісквітна і кавова. Найбільше постраждала бісквітна. Наразі руйнація оцінюється у 10 млн дол. Але думаю, що експерти скоро оцінять повністю: мережі треба дивитися, руйнацію печей і всього іншого технологічного обладнання", – розповів Юрій Бова.
Це українське підприємство входить до міжнародної групи компаній "Mondelez International". Аби відновити виробництво на фабриці потрібно 5 місяців, говорить мер Тростянця. Але це робитимуть лише після закінчення війни. Не зважаючи на те, що підприємство не працює з першого дня російського вторгнення, фабрика продовжує платити своїм працівникам зарплату, сказав міський голова.
![10 млн доларів збитків. У Тростянці підраховують наслідки дій окупантів на шоколадній фабриці 10 млн доларів збитків. У Тростянці підраховують наслідки дій окупантів на шоколадній фабриці](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/25x1.78/0e08dc8454f963e8.jpg)
"Зараз відбувається там прибирання, наведення порядку. Бо як і на всіх інших наших установах, організаціях російські окупанти лишили бруд, сморід, розбиту оргтехніку, столи", – розповів Юрій Бова.
В ніч з 22 на 23 березня, під час окупації міста російськими військовими, на підприємстві спалахнула масштабна пожежа. Росіяни не дали можливості пожежникам загасити полум’я.
"20 млн грн з 200 млн грн надходжень йшли до Тростянця з шоколадної фабрики. Тому, звісно, втрата таких платників податків може надалі сильно позначитись на економічній спроможності тростянецької громади", – сказав міський голова Тростянця.
Що відомо
- Тростянець звільнили 26 березня після майже місяця російської окупації.
- У звільненому Тростянці 30 березня знайшли тіла закатованих мирних мешканців. Загиблими виявилися 55-річний та 53-річний чоловіки.
- На околиці Тростянця в лісосмузі здетонувала граната на розтяжці. Внаслідок вибуху один чоловік загинув, двоє отримали травми.
- 7 квітня електромонтери Тростянецької експлуатаційної бригади АТ "Сумиобленерго" підірвалися на протитанковій міні. Один загинув, двоє отримали тяжкі поранення.
- Зруйнована російськими військовими історична, культурна та наукова спадщина Тростянця. ФОТОРЕПОРТАЖ.
Читайте Суспільне у Telegram
Долучайтесь до нашої спільноти у Viber
Підписуйтеся на наш Instagram