Місто Тростянець було звільнено від окупантів 25 березня. 31 день тривала окупація міста російськими солдатами. Зараз Тростянець оговтується від дій російських солдатів. В місті зруйнована історична, культурна та наукова спадщина.
Площа перед залізничним вокзалом та будівля самого вокзалу станції "Смородине".

Вокзально-станційний комплекс зведений у 1982 році. Побудований за індивідуальним проєктом в українському стилі, аналогів якому на залізницях СРСР не існувало. Даний проєкт був нагороджений державною премією СРСР. З боку міста вокзал нагадує українську хатинку. 26 березня 2022 року, в ході боїв за звільнення міста Тростянець від російських окупантів, знищені російські САУ біля залізничного вокзалу.

Проте танк-пам'ятник, встановлений з нагоди звільнення міста від нацистів у 1943 році, залишився майже не пошкодженим.

"Круглий двір" - це унікальна пам’ятка архітектури XVIII століття. Садиба овального плану, схожа на середньовічну фортецю. Тут проходив Всеукраїнський музичний фестиваль "Схід-Рок", інші творчі заходи.

Ззовні постраждав від осколків та обстрілів російською артилерією.

Будинок цукрозаводчика Леопольда Кеніга - пам’ятка архітектури ХIХ століття.

Тут розміщується краєзнавчий музей, картинна галерея та Музей шоколаду.

Тут відбувався щорічний Міжнародний музичний фестиваль "Чайковський FEST".

Згоріла бібліотека (дореволюційні видання) академіків Погребняка П.С. і Висоцького Г.М., які були засновниками лісодослідної науки.
Найбільше постраждало праве крило садиби від російського артобстрілу в ніч з 23 на 24 березня. Вибиті вікна, сліди від осколків всередині приміщень, наслідки пожежі.

Поламані меблі в експозиції родини Кенігів.

Російські військові розбили дві з трьох шоколадних скульптур у Музеї шоколаду – скульптуру "Корона" – символ місцевої шоколадної фабрики та "Лебедя".

Збереглося лише погруддя "Монтесума".

У Нескучному парку від прямих обстрілів російських танків згоріла пам'ятка архітектури національного значення - "Будинок управителя маєтками Л.Є. Кеніга", 1911 р.

Разом з садибою згоріла і бібліотека з науковим роботами з вирощування і дослідів за парковими культурами дерев та чагарників, що велися з 1923 року.

Також у Тростянці значною мірою від вибухів пошкоджені будівлі шоколадної фабрики. Фабрика належить компанії "Mondelеz".

Що відомо
- Тростянець звільнили 26 березня після майже місяця російської окупації.
- У звільненому Тростянці 30 березня знайшли тіла закатованих мирних мешканців. Загиблими виявилися 55-річний та 53-річний чоловіки.
- На околиці Тростянця в лісосмузі здетонувала граната на розтяжці. Внаслідок вибуху один чоловік загинув, двоє отримали травми.
- 7 квітня електромонтери Тростянецької експлуатаційної бригади АТ "Сумиобленерго" підірвалися на протитанковій міні. Один загинув, двоє отримали тяжкі поранення.
- Мер Тростянця Юрій Бова розповів, що в місті намагаються відновити електро- і водопостачання.
Читайте Суспільне у Telegram
Долучайтесь до нашої спільноти у Viber
Підписуйтеся на наш Instagram