Перейти до основного змісту
"Є два аспекти: моральний і правовий" - адвокат про зупинення діяльності ОПЗЖ на Сумщині

"Є два аспекти: моральний і правовий" - адвокат про зупинення діяльності ОПЗЖ на Сумщині

"Є два аспекти: моральний і правовий" - адвокат про зупинення діяльності ОПЗЖ на Сумщині
. Сумська обласна рада

Фракція "Опозиційна платформа – За життя" оголосила про свій розпуск у Сумській обласній раді. Про це на своїй сторінці у фейсбук написав 25 березня голова фракції Олександр Стрельченко.

У заяві йдеться про те, що депутати від "Опозиційного блоку" продовжать "працювати в радах усіх рівнів, бо це їх обов’язок перед виборцями".

18 березня рішенням Ради національної безпеки і оборони України, а 19 березня відповідним указом Президента діяльність "ОПЗЖ" та іще 10 політичних партій була призупинена. Як зазначено в документах: "Зважаючи на антиукраїнську політичну та організаційну діяльність, пропаганду війни, публічні заяви та заклики до зміни конституційного ладу".

"Є два аспекти: моральний і правовий" - адвокат про зупинення діяльності ОПЗЖ на Сумщині
Рух "Чесно"

Суспільне звернулося за коментарем про призупинення діяльності їхньої партії до голови фракції" ОПЗЖ" в Сумській міськраді Ігоря Перепеки.

"Давайте, дочекаємося рішення суду. Зараз ця справа — в суді і кінцеве рішення все одно прийме суд", — зазначив він.

Начальник правового управління міськради Олег Чайченко розповів, поки представники проросійських партій будуть виконувати свої депутатські обов’язки.

"Вони залишаються за фактом як депутати, але не є депутатами від "Опозиційної платформи — За життя". Вони є звичайними представниками від Сумської міської територіальної громади. В Указі не зазначається про зупинення, призупинення повноважень депутатів місцевих рад, які були обрані від цієї політичної сили. Також є депутати і в Верховній раді України, і в Сумській обласній раді. То це питання наразі відкрите", — сказав він.

Другим пунктом в указі Володимир Зеленський доручає Міністерству юстиції невідкладно вжити заходів, щодо заборони проросійських партій. Мова йде про адміністративний позов до суду, говорить сумський адвокат Юрій Кондратенко, який іще треба підготувати і подати.

"Є два аспекти: моральний і правовий. Якщо говорити про правовий аспект, то вони вважаються обраними від політичних партій, але за них голосували виборці. Фактично виборці голосували за партії, коли їх обирали туди, і вони мають право представляти інтереси громади весь час своїх повноважень. У сенсі правовому — мають право, але в сенсі моральному – ні. На мою думку, тому що кожен із депутатів, які обирались на цей час, вони обирались за законом і була чітка прив’язка до політичних сил", — каже він.

Сумська міськрада продовжує свою роботу і депутати від ОПЗЖ мають право голосу. Так, 5 березня депутати вирішили закрити сайт мерії через оточення міста російськими військами.

6 березня міські депутати голосували за підтримку прохання Президента України до світових лідерів та НАТО про закриття неба над Україною.

11 березня міськрада голосувала за використання коштів резервного фонду на усунення наслідків війни, закупівлю ліків для населення тощо.

16 березня засідав виконком міськради, де також розподіляли кошти резервного фонду.

А це фото зі сторінки у фейсбук голови фракції ОПЗЖ у міськраді Ігоря Перепеки. На акціях "опоблоківців" до 9 Травня він — з атрибутикою російської акції "Бєзсмєртний полк".

Що це все означає, говорить керівник експертної групи "Бюро аналізу політики" Віктор Бобиренко. “Оці всі "Безсмертний полк", "Спасібо дєду за побєду", георгієвські стрічки — це все намагання зайти у нашу підсвідомість через символи, тому що люди граються в символи: символи християнства, символи радянської влади, символи були і у Рейха і ми дуже їх чітко знаємо. І оце були символи через які вони намагались зайти у нашу підсвідомість та пов’язати з "руським миром", — каже він.

Також додає: "Це була фішка ФСБ, бо ще 15-20 років тому ніхто про них не чув. А "ОПЗЖ", а до цього "Партія регіонів", були прямими провідниками російських наративів тут. Тобто кожен хто роздавав георгієвські стрічки у 2012 році, він грав на війну".

У грудні 2020 року сумські депутати затвердили одним з заступників мера Сум представницю "Опоблоку" Тамару Іщенко. Вона розповіла, що думає про призупинення діяльності своєї партії: "Я з першого дня війни і до сьогодні захищала інтереси своєї держави, служила своїм людям. Жодної хвилини не було у мене для того, щоб навіть міркувати про щось. Кор.: Коли почалась війна? – У нас же 24 лютого почалася війна. – Кор.: А у 2014-му не почалася війна? — Я була, живу Україною і служу Україні. Це моя остаточна думка".

Також у липні 2021 року за поданням міського голови Сум депутати підтримали обласного депутата від "Опозиційного блоку" Миколу Войтенка на посаду заступника мера. На дзвінки кореспондентів Суспільного він не відповів. Міський голова Олександр Лисенко не бере слухавки впродовж останніх 5 днів, тому Суспільному не вдалося дізнатися його думку щодо можливості продовження перебування на посадах його заступників — представників "Опозиційного блоку".

25 березня на сайті видання "Українська правда" провідний аналітик руху "Чесно" Ігор Фещенко зазначив: "Оскільки профільне законодавство не передбачає можливості "призупинення" діяльності партій, таке рішення можна трактувати як ініціювання процедури ліквідації політичних сил зі списку РНБО".

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

Топ дня
Вибір редакції
На початок