Депутати обрали заступника міського голови Сум і перезатвердили склад виконкому

Депутати обрали заступника міського голови Сум і перезатвердили склад виконкому

Депутати обрали заступника міського голови Сум і перезатвердили склад виконкому Суспільне Суми

П’ять разів робили перерви, а за порядок денний змогли проголосувати за дві години від початку сесії. Так 14 липня відбувалась сесія міської ради. На ній депутати мали проголосувати за розпуск виконавчого комітету і сформувати новий. А також, призначили ще одного заступника міського голови.

За п’ять хвилин після початку сесії, формуючи порядок розгляду питань сесії, міський голова оголошує 10 хвилинну перерву для перемовин з головами фракцій. Потім беруть ще пів години на бюджетні питання. Затвердити остаточний порядок денний депутати змогли за дві години після початку сесії. Далі – не подолали вето міського голови на рішення про розпуск виконкому, яке прийняли на минулому засіданні. З необхідних 29 голосів для прийняття рішення "за" були 24 депутати.

Наступним розглядали призначення заступником міського голови Миколи Войтенка та переобрання нового виконкому – голосували "пакетом". Їх підтримали 34 депутати.

Новим заступником Олександра Лисенка став Микола Войтенко директор ТОВ "Охоронно-детективна агенція "Альфа". Він — п'ятий заступник мера. У 2015 році обраний депутатом Сумської обласної ради від партії "Опозиційний блок".

У 2010-2013 рр. був першим заступником Сумського міського голови. У 2013-2014 рр. працював начальником управління ЖКГ Сумської ОДА.

У жовтні 2020 року обраний депутатом Сумської обласної ради від партії "Опозиційна платформа — За життя".

Має декларацію за 2019 рік.

Новий заступник міського голови та склад виконкому — рішення сесії міської радиОпозиційна платформа — за життя

"Ще давно пропозиція була надана, але не було жодних компромісів. Запропоновано було від кожної фракції по два заступники. Я не міг збільшувати там, якщо у нас 5 фракцій до 10 заступників. Цього не може бути. Зараз у нас вільний напрямок і він був особисто на мені, за моєю відповідальністю і зараз я його передаю новому заступнику, щоб він координував це питання і в мене залишаються фінанси", – говорить Сумський міський голова Олександр Лисенко.

За словами новообраного заступника, це було спільне рішення команди "Опозиційної платформи – За життя".

"Зараз найголовніше – підготувати житлово-комунальне господарство та і всі галузі економіки в осінньо-зимовий період", – говорить Микола Войтенко.

Щодо нового складу виконкому, у проєкті рішення спочатку було 18 місць, під час сесії називали кількість його членів у два десятки. На своєму представнику наполягали представники координаційної ради учасників бойових дій.

"Ви знаєте, що в раді знаходиться близько 25 громадських ветеранських організацій. Тобто це було узгоджене наше рішення. І не хотілося б проводити інших маніпуляцій від інших представників. Було прийняте рішення, щодо висування Тимофєєва Андрія Петровича", – сказав співголова координаційної ради учасників бойових дій та сімей загиблих Сергій Супрун.

У підсумку після обговорення, голови фракцій погодились підтримати проєкт рішення з виконкомом у 21 людину. За це рішення проголосували 34 із 36 присутніх депутатів. Вадим Акпєров сказав, що не встиг скористатись карткою.

"Стосовно формування нового, тут трохи лукавить міський голова, тому що виключно компетенція по внесенню персонального та кількісного складу належить йому. Ми дійсно проводили консультації з мером і подавали людей, проти яких ми б не мали заперечень. Фактично ми розуміємо, що під виглядом розпуску виконкому і підтримки петиції ще всунули кадрове питання по заступнику голови. Але це відповідальність сумського міського голови, бо ми точно не хотіли й не подавали на керівні посади жодного члена партії "Європейська солідарність", тому що ми як були, так і залишаємось опозиційними до таких кулуарних рішень і до міського голови", – говорить голова фракції "Європейська солідарність" Вадим Акперов.

У фракції "Сила і честь" підтримали всіх членів виконкому і згодні з тим рішенням, яке є.

"А Миколу Войтенка я особисто знаю. Ця людина працювала і ми підтримали її", – зазначила голова фракції "Сила і честь" Ірина Купрейчик.

За словами голови фракції "Слуга народу" Артема Кобзаря, для їх фракції у складі виконкому нічого не змінилось.

"У нас як було чотири людини, так і залишилось. Інші фракції ми підтримували, ми хотіли покращити роботу виконкому для прийняття рішень. – (кор.) А з приводу заступника міського голови Володимира Войтенка. Чи підтримуєте ви цю кандидатуру? – Я підтримую і фракція теж. Це та людина, яка працювала раніше", – зазначив Артем Кобзар.

"Це, мабуть, перший виконком – виконком "згоди" – коли представлені всі політичні сили. Я думаю цей виконком буде більш продуктивний. Я не вважаю, що минулий виконком працював погано, але все ж таки нинішній виконком буде набагато продуктивніший. У нас в ЖКГ провали, заступника немає, є начальник департаменту, але йому важко. Я думаю, Микола Грогорович, оскільки в минулому був начальником обласного управління ЖКГ, то думаю, він впорається", – сказав голова фракції "Опозиційна платформа – за життя" Юрій Перепека.

Єдина фракція, яка минулої сесії не підтримала рішення про розпуск виконкому – "Батьківщина" сьогодні 14 липня віддала голоси "За".

"На тій сесії, чому ми не дали, бо були непорозуміння, як єдиної точки зору, тому ми сказали, що ми за це голосувати не будемо. Після того, як були проведені перемовини і сьогодні наша фракція консолідовано проголосувала за виконавчий комітет", – сказав голова фракції "Батьківщина" Анатолій Сагач.

"Сьогодні ми отримали виконавчий комітет з представників фракцій, які є в міській владі. Всі фракції взяли на себе відповідальність за всі рішення, які будуть надалі прийматись. Дійсно, приймати рішення на виконавчому комітеті вони можуть і без мене, бо є сьогодні більшість в ОПЗЖ, або у "Слуг народу", або у ЄС може бути у них більшість", – говорить міський голова Олександр Лисенко.

З 21 представника новоствореного виконкому, 13 – це ті, хто працював там до цього. Вісім – нові обличчя. П`ять з них – представники "Європейської Солідарності": Володимир Фільо, Іннеса Савенко, Микола Сурженко, Максим Латушко та Олександр Байдак. Двоє представлятимуть "Опозиційну платформу – За життя": Микола Войтенко та Альона Носова. Від фракції "Сила і честь" працюватиме Юрій Кучмєєв.

"Якщо раніше центрами прийняття рішень були "Батьківщина" та "Слуга народу", до керівної коаліції доєдналася "Європейська солідарність" – це однозначно. В мене велике питання, чи буде цей формат коаліції та новий формат виконкому більш ефективним. З одного боку ми розуміємо, що буде краща комунікація з обласною держадміністрацією, але, швидше за все, виникне суперечливість серед складу виконкому. Тому що зросла кількість центрів прийняття рішень. Умовно кажучи, якщо раніше рішення приймалось у двох політичних партіях, то це вже три політичні партії", – прокоментувала зміни у складі виконавчого комітету докторка політичних наук Адріана Костенко.

У новому складі члени виконкому мають зібратися до кінця місяця.

Авторка – Катерина Гладенко

Що відомо

  • 30 червня під час сесії Сумської міської ради депутати проголосували за проєкт рішення про розпуск виконкому, який сформулювали на основі петиції з такою самою пропозицією. "За" проголосували 24 депутати з 33 присутніх.
  • 5 липня Сумський міський голова це рішення сесії заветував, спираючись на рекомендації правового управління. Воно дійшло висновку, що для розпуску виконкому саме з причини, яку вказав автор петиції – затвердження нової вартості проїзду у приватних маршрутках – немає підстав.
  • На сайті Сумської міської ради 5 липня з'явились три проєкти рішення: про розпуск чинного виконавчого комітету та призначення нового з персональним складом.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди