Перейти до основного змісту
На Сумщині госпіталізували ще одну людину з підозрою на ботулізм

На Сумщині госпіталізували ще одну людину з підозрою на ботулізм

На Сумщині з підозрою на ботулізм 6 грудня госпіталізували ще одну людину. Наразі вона перебуває в Лебединській лікарні. Про це Суспільному розповіла заступниця головного лікаря Наталія Давидченко.

За словами Наталії Давидченко, хворій ввели сироватку проти ботулізму, яку хвора купувала сама. Жінка — одна серед тих, хто вживали домашні консервовані гриби на святкуванні дня народження в Лебедині. Спочатку з близько 15 людей четверо — захворіли на ботулізм.

На Сумщині госпіталізували ще одну людину з підозрою на ботулізм

Двоє людей з цієї компанії з 2 грудня перебувають в обласній інфекційній лікарні, ще двоє — у Лебединській лікарні, розповіла директорка центру інфекційних хвороб Ірина Троцька. Загалом це — шостий випадок за грудень. Перший випадок стався наприкінці листопада у Тростянці: ботулізм підтвердили у жінки, яка повернулась з Польщі.

Аби підтвердити хворобу та визначити її тип, проводили біопроби на білих мишах. Дослідження виконували у цій лабораторії з використанням дослідних доз сироватки.

"Кров беруть від хворого, привозять нам, ми з цієї крові виготовляємо сироватку. Ця сироватка у певних дозах змішується з протиботулінічними сироватками. Змішали кров з сироваткою типу "А", заразили двох мишей, від хворого цю ж саму сироватку змішали із сироваткою типу "В" заразили ще двох мишей і так далі", - розповіла завідувачка мікробіологічної лабораторії Тетяна Габелюк.

На Сумщині госпіталізували ще одну людину з підозрою на ботулізм

Протягом чотирьох діб за мишами спостерігали. На 6 грудня з вісімнадцяти дві померли.

"Якщо у хворого ботулізм типу "В", залишаться живими миші типу "В", миші, кров яких поєдналася з сироваткою типу "А" загинуть. Ми всіма шести типами не інфікуємо. Найбільш розповсюдженими є типи "А", "В", "Е". З сироватками - проблеми, діагностичні протиботулінічні сироватки в Україні не зареєстровані. На жаль, доводиться їх якось так доставляти", - зазначила Габелюк.

7 грудня Тетяна Габелюк сказала, що ботулізм у двох чоловіків і жінки, кров яких вони досліджували, лабораторно не підтвердили. Наразі стан цих пацієнтів задовільний.

З жодним із цих пацієнтів, які потрапили до лікарень, Суспільному поспілкуватися не вдалося: люди відмовилися розповідати.

Що відомо

  • На Сумщині використали останню дозу сироватки проти ботулізму, яку обласний центр інфекційних хвороб отримав на початку 2021 року. Це був залишок замовлення 2019-го, більше область їх не отримувала. Протиботулінічну сироватку ввели жінці з підозрою на ботулізм, яка зараз перебуває в інфекційній лікарні.

Топ дня

Вибір редакції

На початок