Їли м'ясо та гриби. П'ять мешканців Сумщини захворіли на ботулізм

Їли м'ясо та гриби. П'ять мешканців Сумщини захворіли на ботулізм

Їли м'ясо та гриби. П'ять мешканців Сумщини захворіли на ботулізм
УНІАН

У п'ятьох мешканців Сумщини виявили ботулізм. Про це Суспільному розповіла медична директорка клінічного центру інфекційних хвороб та дерматології ім. Красовицького Ірина Троцька.

"Протягом трьох-чотирьох днів — п'ять постраждалих. Ми практично рік не мали випадків ботулізму. Зазвичай у нас (ред. в області) — може бути два-три хворих на рік", — говорить вона.

За її словами, спочатку захворіла 44-річна жінка. Мешканка Тростянця на момент захворювання, наприкінці листопада, перебувала в Польщі. Швидше за все, причиною хвороби стало м'ясо: у його товщі зберігся токсин, воно було недостатньо термічно оброблене.

"Вона 8 днів перебувала в Польщі. Там жінка не мала, куди звернутися. Її турбували нудота, блювання, велика слабкість, втрата зору, порушення дихання. Вона з чоловіком приїхала додому, в Тростянець, — звернулася до лікарні. Того ж дня її госпіталізували з підозрою на ботулізм. Це був 9-й день хвороби, вже не було сенсу вводити сироватку, проведена дезінфікаційна терапія. Зараз вона почуває себе набагато краще. Її стан — середньої важкості", — сказала Троцька.

Ситуація у Лебедині

Другий випадок ботулізму, з чотирма захворілими, за словами лікарки, пов'язаний з продуктами домашнього приготування — консервованих опеньків.

"З близько 15 людей, які зібралися на святкування дня народження у Лебедині, п'ять — захворіли на ботулізм. Вони вживали гриби", — зазначила вона.

За її словами, найтяжче захворіла 44-річна жінка, якій стало зле на другий день. Її госпіталізували до міської лікарні.

"На щастя, у нас була одна доза лікувальної сироватки централізованого постачання. Жінку перевели до клінічного центру інфекційних хвороб та дерматології ім. Красовицького. Її стан — середньої важкості", — зазначила лікарка.

Окрім жінки, захворіли троє чоловіків. Одного з них теж госпіталізували до центру інфекційних хвороб та дерматології. "Він звернувся на сьомий день, тож не було вже сенсу вводити сироватку. Пацієнт неважкий. Інші два чоловіки — батько й син — звернулися до центральної лікарні м. Лебедин. Їхній стан — важчий. Була придбана та введена сироватка", — додала вона.

Що з сироваткою

Наразі, за словами Ірини Троцької, на Сумщині немає сироватки проти ботулізму.

"Сироватку наразі купити не можна. Її немає в аптеках. Вона не виробляється в Україні. Партія сироватки завозиться з-за кордону і проводиться реєстрація. Підготовлений і направлений лист до Міністерства охорони здоров'я, центру громадського здоров'я стосовно необхідності закупівлі сироватки за рахунок централізованого постачання", — зазначила лікарка.

У 2019 році в області в наявності були шість доз, каже Троцька. Їх використали.

"Торік додали ще одну дозу. Ми мали можливість ввести її цій жінці. В іншому випадку сироватку доставив приватний підприємець", — додала вона.

Що відомо

  • У липні 2020 року на Сумщині протягом тижня зареєстрували два випадки захворювання на ботулізм. Після чого в області залишилися три дози сироватки проти ботулізму. 2019 року в Сумській області виявили один випадок захворювання на ботулізм - у Ромнах. 2018 року на ботулізм на Сумщині хворіли двоє людей.
  • Ботулізм – це харчове отруєння, зумовлене споживанням продуктів, в яких накопичилися ботулотоксини. Причиною ботулізму найчастіше стають продукти домашнього консервування – м'яса, риби, рідше — овочів.
  • Перші симптоми захворювання найчастіше виникають через 12-24 годин після споживання зараженої їжі. Водночас симптоми так само можуть виникнути раніше (уже через 2 години) або значно пізніше (4 доби і більше).  Що важче захворювання, то коротший інкубаційний період.

Вибір редакції

На початок