Сумщина отримала 54 млн гривень на кріоциліндри та кисень для лікарень

Сумщина отримала 54 млн гривень на кріоциліндри та кисень для лікарень

Сумщина отримала 54 млн гривень на кріоциліндри та кисень для лікарень
. Суспільне Суми

Понад 50 мільйонів гривень Сумська область отримала на кріоциліндри та централізований кисень для лікарень. Робитимуть це у рамках співфінансування з громадами, або ж лікувальними закладами, розповів 22 листопада голова обласної адміністрації Дмитро Живицький.

За його словами, Сумська область отримала дві субвенції, загальної кількістю 54,5 мільйони гривень для забезпечення лікувальних закладів централізованим постачанням кисню. "Гроші підуть на забезпечення лікарень області кріоциліндрами та кисневими станціями, які будуть генерувати кисень безпосередньо в кожному лікувальному закладі. Субвенція розподіляється тільки на ті заклади, які виділили або кошти закладу, або кошти із свого бюджету і вони здійснюють проєктування і забезпечення розводки, кожної точки по кожному ліжку, а субвенція іде на базове обладнання. Тобто це або кріоциліндри, або чи і те, і те – системи генерації кисню", - сказав Живицький.

Ця сума буде розподілена на всі 20 лікарень області, де зараз лікують пацієнтів із коронавірусом. За інформацію, яку опублікували на урядовому порталі, очікується, що встановлення систем централізованого киснепостачання в лікарнях відбудеться до 22 грудня 2021 року.

Як розповіла керівниця міського управління охорони здоров’я Олена Чумаченко, у Сумах гроші субвенції підуть на облаштування кисневими станціями двох лікарень - клінічної лікарні Св. Пантелеймона та дитячої міської лікарні Св. Зінаїди.

У січні 2022 року в області чекають на новий дослідний зразок кисневої станції. Розробили установку генерації кисню під потреби лікарень Сумщини і мають її виготовити місцеві машинобудівники, сказав Дмитро Живицький.

Що відомо

  • За словами Олени Чумаченко, на розробку проєктно-кошторисної документації на встановлення кисневої станції у лікарні №5 з міського бюджету мають витратити 1 млн грн. Також закуповують кріоциліндри, сказала вона, для міських лікарень Сум на майже 4 млн грн. (3 млн. 893 тис. 200 грн.).
  • Наприкінці жовтня 2021 року у сумській лікарні №5 скаржилися на нестачу кисню для пацієнтів.
  • Голова ОДА розповідав, що є домовленість з підприємством, яке може перекрити потребу області в кисню на час, поки місцевий виробник — на ремонті.
  • У "Енергоатомі" 17 листопада розповіли, що жодних договорів про таке ні з лікарнями, ні з владою Сумщини не укладали. Потім в обласній державній адміністрації пояснили, що домовленість була усною.

Читайте нас у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

На початок