З Попівського екпериментального заводу мають стягнути 66 тисяч гривень через забруднення навколишнього середовища. Позов подала Державна екологічна інспекція в Сумській області, повідомили в Сумському господарському суді.
Під час перевірки інспекцією було встановлено факт забруднення 180 метрів квадратних земельної ділянки амонієм, фосфором та органічними речовинами.
"Відповідно до ст. 40 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" використання природних ресурсів громадянами, підприємствами, установами та організаціями здійснюється з додержанням обов'язкових екологічних вимог, зокрема здійснення заходів щодо запобігання псуванню, забрудненню, виснаженню природних ресурсів, негативному впливу на стан навколишнього природного середовища", - йдеться в повідомленні суду.
Розглянувши матеріали справи, суд вирішив позов задовольнити повністю. Підприємство має виплатити на користь держави 66 тисяч гривень штрафу.
"Зараз підприємство не працює, поки стоїмо, ще з вересня. Може ,будемо, може, не будемо. Не можу вам сказати. Як заживемо багато, - може, сплатимо", - сказав директор заводу Павло Шабан.
Попівський експериментальний завод побудований у вісімдесятих роках ХХ століття. Раніше тут випускали дріжджі та спирт. Нині виготовляють розчинник та антидетонаційну присадку для бензину. Завод розташований у центрі села Попівка Конотопського району. За 600 метрів від нього – його відстійники.
Що відомо
- У вересні 2019 року у суді розглядали справу про закриття Попівського спиртзаводу через смердючі відходи. До суду позивалась Екоінспекція.
- У жовтні 2019 року Екоінспекція відмовилася від позову про призупинення роботи Попівського спиртзаводу.
- На початку липня 2020 року в Конотопі збирали засідання комісії ТЕБ та НС через сморід від продуктів виробництва Попівського заводу. Раніше, у 2019 році, місцеві жителі мітингували щодо закриття підприємства.
- Держекоінспекція виявила порушення під час перевірки Попівського експериментального заводу у липні 2020 року.
- На заводі в Попівці Конотопського району, на Сумщині, майже усунули недоліки, виявлені Держекоінспекцією. Про це Суспільному розповів директор експериментального заводу Павло Шабан наприкінці липня 2020 року.