Держекоінспекція виявила порушення на заводі в Попівці на Сумщині

Держекоінспекція виявила порушення на заводі в Попівці на Сумщині

Держекоінспекція виявила порушення на заводі в Попівці на Сумщині Facebook: Генадій Тарасенко

Держекоінспекція виявила порушення під час перевірки Попівського експериментального заводу у Конотопському районі на Сумщині. Загальна сума адмінстягнень становить 2295 гривень, проти 9-ти осіб склали протоколи, повідомили в інспекції.

На початку липня в Конотопі збирали засідання комісії ТЕБ та НС через сморід від продуктів виробництва Попівського заводу. Раніше, у 2019 році, місцеві жителі мітингували щодо закриття підприємства.

На заводі виготовляють розчинник та антидетонаційну присадку для бензину. Біля нього знаходяться відкриті відстійники, до яких стікають барди та каналізаційні відходи.

Держекоінспекція виявила такі порушення на підприємстві:

  • немає мережі спостережувальних свердловин для контролю за станом підземних вод в районі розміщення бардонакопичувача, не проводяться моніторингові дослідження за станом підземних вод в місці видалення відходів;
  • не здійснюється утилізація відходів виробництва (барди мелясної);
  • на бардонакопичувач разом з бардою мелясною підприємство здійснює скид побутових каналізаційних стоків від житлових будинків села Попівка,
  • не укладено договори на передачу відходів 1-4 класу небезпеки;
  • не проводили інвентаризацію утворюваних ;
  • гребля бардонакопичувача має пошкодження без порушень цілістності споруди.
Держекоінспекція виявила порушення на заводі в Попівці на СумщиніСумська облдержадміністрація

Загальна площа забрудненої земельної ділянки в санітарній зоні бардонакопичувача становить 180 кв. м, йдеться в повідомленні Держекоінспекції. Інспектори також зафіксували перевищення концентрацій забруднюючих речовин - азоту амонійного, фосфору, органіки - у відібраних пробах ґрунту в порівнянні з фоновими.

Крім того, у ході перевірки інспектори виявили, що протягом понад трьох років на підприємстві не проводили очистку бардонакопичувача з наступною передачею відходів іншим суб’єктам господарювання.

"З метою усунення виявлених порушень видано приписи. Крім того, Інспекцією будуть розраховані збитки за скид зворотних вод з перевищенням нормативів ГДС, самовільне водокористування в період відсутності дозволу на спецводокористування та забруднення земель, спричинених діяльністю підприємства", - йдеться в повідомленні Держекоінспекції.

Суспільне поки не має коментарів щодо результатів перевірки від керівництва ДП "Попівський експериментальний завод", але готове їх опублікувати.

Що відомо

  • У вересні 2019 року у суді розглядали справу про закриття Попівського спиртзаводу через смердючі відходи. До суду позивалась Екоінспекція.
  • У жовтні 2019 року Екоінспекція відмовилася від позову про призупинення роботи Попівського спиртзаводу.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди