Перейти до основного змісту
Колишні працівники Сумського машинобудівного заводу вшосте мітингували через невиплачені борги

Колишні працівники Сумського машинобудівного заводу вшосте мітингували через невиплачені борги

Колишні працівники Сумського машинобудівного заводу вшосте мітингували через невиплачені борги
. Суспільне Суми

О 10 ранку 9-го лютого експрацівники Сумського машинобудівного науково-виробничого об'єднання зібралися під управлінням юстиції. Це вже їх шосте зібрання з вимогою повернути борги із зарплат.

Колишні працівники машинобудівного вшосте мітингують через не виплачені борги по зарплатах (ФОТО)
Суспільне Суми

Під стінами сумської юстиції зібралось близько 50 людей, за підрахунками журналістів Суспільного.

Марина Синицина приходить на всі акції. Говорить, що на першій було 15 людей. "Я звільнилася 3 жовтня 2018 року, я отримала гроші. Я потрапила під ці виплати тиждень тому. Зараз я приходжу просто тому, що люди підтримували мене, а я хочу підтримати їх", - розповідає жінка.

Колишні працівники машинобудівного вшосте мітингують через не виплачені борги по зарплатах (ФОТО)
Суспільне Суми

Люди в черговий раз вимагають повернути їм борги.

"Нічого, жодної копійки не віддали. Все обіцяють і обіцяють, то в них ресурсів не вистачає чи ще чого, може, розуму. А тоді сказали - наймайте колекторів, щоб вам вибивали гроші. Це нормально, пропрацювати 40 років, вигнати на вулицю", - говорить учасниця акції Ганна Манько.

"Ми всі повигравали суди, що ще треба? Виконавча служба також працює, але грошей немає, одні обіцянки. Ми вимагаємо - поверніть нам наші гроші, чесно зароблені", - говорить Олександр Бриченко.

За півгодини мітингу до людей ніхто не вийшов. Тож, заводчани вирішили до управління юстиції, воно в одній будівлі із Апеляційним судом, зайти самі. До будівлі пустили чотирьох людей - представників ініціативної групи, які повернулись за сім хвилин.

"Нас туди взагалі не пустили, піднялися сходами і все – двері зачинені, хтось підійшов і закрив їх із середини. Від нас ховаються, закриваються. Значить, вони роблять нечесно. Значить, не по закону працюють, якщо закриваються. Ми ж не збиралися їх там бити, щось з ними робити", - розповіла одна з учасниць Надія Якименко.

Колишні працівники машинобудівного вшосте мітингують через не виплачені борги по зарплатах (ФОТО)
Суспільне Суми

Від юстиції мітингувальники рушили до центру виконання рішень, що на сусідній, Петропавлівській вулиці. Там до них теж ніхто не вийшов. Провідна спеціалістка центру виконання рішень Інна Лаврик розповіла, що виконавці нині на дільницях та у суді, а вона інформацією не володіє.

Колишні працівники машинобудівного вшосте мітингують через не виплачені борги по зарплатах (ФОТО)
Суспільне Суми

Прямуючи до центру, люди перекрили дорогу на вулиці Олександра Аніщенка.

Колишні працівники машинобудівного вшосте мітингують через не виплачені борги по зарплатах (ФОТО)
Суспільне Суми

Після 10 хвилинного перекриття учасники акції почали збирати підписи під зверненням до президента. Підписались під документом 50 людей.

Як повідомив речник Нацполіції у Сумщини Володимир Крупецьких, громадський порядок на акції забезпечували 10 поліціянтів, конфліктів між учасниками події не виникло.

За словами виконувачки обов’язків начальника управління забезпечення примусового виконання рішень Марини Рудь, за реалізацію корпоративних прав "Сумиспортінвест" отримали майже 7 мільйонів гривень, тим самим розрахувавшись за понад 200 виконавчими провадженнями.

"Це вже не перша акція і неодноразово ми вже пояснювали ті заходи, які вживаються нами, хто в цьому винен і що в подальшому робити. Потреби сьогодні наголошувати, що це приватне підприємство АТ "Сумське НВО". Єдиним бенефіціарним власником на даному етапі є фізична особа Лук’яненко Володимир Володимирович, і саме від його волі залежить, коли люди отримують кошти, які вони відсудили за рішенням суду. Хочу зазначити, що нами в примусовому порядку за весь період перебування на виконанні погашено 45 млн гривень, більше ніж 1 300 виконавчих проваджень. Все це погашалося виключно в примусовому порядку. У разі невиявлення нового майна, законодавець передбачає можливість повернення виконавчих документів стягувачу, по п.2 Статті 37 Закону України про виконавчі провадження, без подальшого виконання," - сказала Марина Рудь.

Вона також розповіла, що на реалізації ще перебуває майно підприємства на понад 40 мільйонів. Загальна ж сума боргу по зарплаті людям, за виконавчими документами (таких 3,8 тис.) - 175 мільйонів гривень.

Володимир Лук’яненко-молодший – син гендиректора підприємства. Чоловік - громадянин Російської Федерації. Згідно з відкритими реєстрами, він є співвласником "СНВО", а також таких підприємств як: АТ "Сумський завод "Насосенергомаш", ТОВ "Кусум ФАРМ", АТ "СМНВО - Інжиніринг", ТОВ "Техногаз-С", ТОВ "ІК" "Стандартінвест", ТОВ "Маш - Сервіс"", ТОВ "Югсевморсервіс".

Телефоном речниця "Сумського НВО" Світлана Шовкопляс сказала, що до передніх коментарів їм додати поки нічого. Раніше у письмовій відповіді йшлося про те, що підприємство планує виплачувати частки заборгованості з нарахованої заробітної плати за рахунок інвестицій та інших джерел надходжень грошей. Виплати планують здійснювати в кілька етапів. У першу чергу їх отримають ті, хто лишився працювати. Ті ж, хто звільнився, отримають свої гроші, коли підприємство почне стабільно працювати і заробляти, сказано у листі.

Що відомо

  • У квітні 2020 року працівники АТ “Сумське НВО” просили визнати підприємство банкрутом
  • 7-го грудня близько сотні людей влаштували мітинг біля управління юстиції в Сумах. Тоді працівники виконавчої служби повідомили, що заборгованість підприємства перед працівниками складає 174 мільйони гривень.
  • 17-го грудня працівники збиралися на мітинг знову. Тоді в управлінні повідомили, що майно підприємства виставили на аукціон, щоб повернути людям борги. Зокрема, на аукціон виставили стадіон "Ювілейний".
  • Переможцем торгів 30-го грудня стало підприємство з Миколаївки Білопільського району, яке сплатило за стадіон 8 млн 120 тис. грн.
  • За два дні до мітингу 14 січня на рахунок виконавчої служби надійшли кошти від продажу стадіону “Ювілейний”, який належав “СМНВО”. Із цих коштів почали частково розрахуватись з людьми.
  • Останній мітинг проводили 28 січня біля міської ради. На нього зібралось близько 250 колишніх працівників підприємства.
  • На початок 2021 року Сумське НВО є найбільшим боржником з зарплати в Україні. За останні пів року колишні працівники п'ять разів виходили на протести з вимогою повернути їм гроші.

Топ дня

Вибір редакції

На початок