Медики центральної міської лікарні Сум почали виконувати малоінвазивні операції пацієнтам із вадою міжпередсердної перетинки. Першу таку операцію провели спільно з колегами з Національного інституту ім. М. Амосова.
До кардіологів закладу звернувся пацієнт зі скаргами на задишку, втомлюваність і сонливість. Пульс чоловіка становив 40 ударів на хвилину, розповідає завідувач відділення інтервенційної кардіології Денис Устименко.

"Було зроблено дослідження — електрокардіограма, на якій було видно, що в нього є проблема з провідною системою серця, АВ-блокада з пульсом 40. Але при детальному дослідженні було виявлено дефект міжпередсердної перетинки. Серце анатомічно складається з 4 камер, і в передсерді є перетинка, в нормі закрита, але буває, що перетинка не заростає повністю", — пояснив лікар.

"Взагалі цих дефектів небагато, тому що вважається вродженою вадою. Зазвичай вони закриваються у дітей. Але є категорія людей, у яких закривають в дорослому віці", — розповів лікар кардіолог Олександр Кірілін.
Під час обстеження лікарям, у звʼязку з важкістю серцевої патології, довелося кілька разів рятувати пацієнта після епізодів фібриляції шлуночків, що є станом клінічної смерті.
"Спочатку дефект міжпередсердної перетинки був діагностований через трансторакальне, звичайне УЗД. Потім треба підтвердження через стравохідне. На ньому ми добре бачимо дефект цієї перетинки, процедура імплантації робиться під контролем рентгену та УЗД", — зазначив кардіолог.

Пацієнту — понад 60 років, він із Хотінської громади, розповів лікар. Розмір дефекту в його випадку складав 26 мм. Через це відбувалося перевантаження правих відділів серця. Лікарями було прийняте рішення про виконання двох операцій: закриття дефекту міжпередсердної перетинки за допомогою серцевого імпланту-оклюдера і встановлення кардіостимулятора. Закриття дефекту виконали спільно з фахівцями Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М.Амосова.

"Операція проходить під загальним наркозом. Ми вводимо препарати, хворий засинає. Все проводиться з контролем через стравохід, УЗД. Операція без розрізу, робиться два проколи, через вену в стегні заводиться цей пристрій", — розповів Денис Устименко.
Зараз прооперованого пацієнта виписали додому, його самопочуття покращилось, пульс піднявся до нормальних цифр. Таку операцію, говорить Денис Устименко, в Сумській області провели вперше. Раніше пацієнтів із подібними дефектами направляли в Київ. Тепер лікарі сумської ЦМЛ пройшли навчання і зможуть оперувати людей з дефектами міжпередсердної перетинки в Сумах.
Читайте Суспільне у Telegram та WhatsApp
Дивіться нас у YouTube та TikTok
Долучайтесь до нашої спільноти у Viber та Facebook
Підписуйтеся на наш Instagram