Біатлон: Кубок IBU
Біатлон: Кубок IBU
"Траса розбивається, не буде однаковою для всіх". Тренер України - про умови на Євро-2021 з біатлону

"Траса розбивається, не буде однаковою для всіх". Тренер України - про умови на Євро-2021 з біатлону

Ексклюзивно
"Траса розбивається, не буде однаковою для всіх". Тренер України - про умови на Євро-2021 з біатлону
. Stancik/IBU

Ексклюзивний коментар Іллі Лопухова для Суспільне Спорт.

Чемпіонат Європи з біатлону - останній старт перед світовою першістю. Для деяких біатлоністів це головні змагання сезону, для інших - можливість кваліфікуватися в команду на чемпіонат світу.

Євро-2021 з біатлону пройде в польських Душниках-Здруй - такий ж турнір тут відбувався у 2017 році. Тоді Юлія Джима виграла "золото" в спринті, Анастасія Меркушина - "бронзу" в індивідуальній гонці.

Далеко не всі українки мають досвід змагань в Душниках-Здруй: на цій трасі на етапах Кубка IBU чи чемпіонатах Європи виступали Анастасія Меркушина, Надія Бєлкіна та Ірина Петренко. Для інших українок - перший старт у Польщі.

Згідно з програмою Євро, турнір розпочнеться індивідуальними гонками. У них стартує шість українців та шість українок.

Читайте також: Старт-листи на індивідуальні гонки на чемпіонаті Європи з біатлону: коли бігтимуть українці

Суспільне Спорт поспілкувалося з тренером команди "Б" Іллею Лопуховим - про умови в Польщі, стан траси та готовність українок до старту.

  • Умови траси в Польщі

"Траса в Душниках-Здруй не буде для всіх однаковою, буде сильно розбиватися, вона дуже м'яка. Розбивається особливо на підйомах та рівнинних частинах. Організатори ще намагаються укріпити трасу, вночі за прогнозом має бути невеликий мінус, що може їм допомогти. Але якщо не скріпиться, то стартувати останнім групам [в індивідуальній гонці] буде дуже важкоПізні стартові номери в України: Ірина Петренко, Анна Кривонос - у жінок. Тарас Лесюк та Руслан Бригадир - у чоловіків.

Починається траса з пологих підйомів, потім іде затяжний доволі крутий підйом - саме він розбивається. А після підйому довгий спуск, за яким стрільбище.

Якщо втомишся на підйомі, це матиме вплив на стрільбу, особливо стоячи. Ноги затікатимуть від роботи на такій трасі, тим більше спуск перед стрільбищем швидкісний. Індивідуальна гонка буде дуже важка та цікава, особливо зважаючи на ціну промаху".

Читайте також: Чемпіонат Європи з біатлону-2021: склади збірних
  • Готовність українок та фізичний стан

"Хворих немає, усі готові. Щодо стартових груп: хотіли Ірину Петренко як хорошого стрілка пересунути вперед, але за правилами IBU у неї недостатньо кваліфікаційних очок, щоб стартувати в перших групах.

Тому могли поставити її тільки в третю групу, а з жеребкуванням не дуже пощастило: випав один з останніх номерівПетренко стартує під 95-м номером, хоча третя група починається з №67.

По висоті чи функціоналу - ніхто не жалівся, тут висота така ж як у Арбері. Жалілися спортсмени на трасу, що вона м'яка, до неї треба буде підлаштовуватися. І вітер тут непостійний: то вправо, то вліво. У деяких дівчат виникали проблем на тренуванні зі стрільбою лежачи, але під кінець скоригували, зрозуміли, як підлаштуватися".

Чемпіонат Європи з біатлону-2021: розклад та календар гонок

  • Середа, 27 січня, 11:30. Індивідуальна гонка, жінки (15 км)
  • Середа, 27 січня, 15:15. Індивідуальна гонка, чоловіки (20 км)
  • П'ятниця, 29 січня, 11:30. Спринт, жінки (7.5 км)
  • П'ятниця, 29 січня, 15:00. Спринт, чоловіки (10 км)
  • Субота, 30 січня, 11:30. Гонка переслідування, жінки (10 км)
  • Субота, 30 січня, 14:00. Гонка переслідування, чоловіки (12.5 км)
  • Неділя, 31 січня, 11:30. Одиночна змішана естафета
  • Неділя, 31 січня, 14:00. Змішана естафета

Гонки переслідування та змішані естафети в Україні транслюватиме Суспільне: сайт Суспільне Спорт та телеканал UA: Перший.

На початок