Колишній український фігурист розповів, чому перейшов у збірну США

Колишній український фігурист розповів, чому перейшов у збірну США

Колишній український фігурист розповів, чому перейшов у збірну США
. AP Images

Що стало причиною зміни громадянства.

Американський фігурист Ярослав Паніот, який народився в Одесі, розповів, чому вирішив змінити спортивне громадянство з українського на американське. Про це повідомив espreso.tv.

За словами Паніота, весь процес розпочався ще з виступу на Гран-прі в Японії

"Це почалося, коли мене запросили на дорослий етап Гран-прі в Японії - NHK Trophy. У той час я тренувався у В'ячеслава Загороднюка. Катався з травмою. Я подзвонив моїй федерації Українській федерації фігурного катання на ковзанахі сказав, що я хочу знятися, але вони переконали мене виступати на Гран-прі. На той момент вони вже зарезервували всі готелі, всі квитки, а повернути вже не можна було, як вони все пояснили".

"У підсумку, я запропонував їм угоду: я поїду на NHK Trophy, тобто не буду виступати добре, тому що травмований я був сильно, у мене був стресовий перелом. Вони сказали: "Ну добре, ми зробимо договір, що якщо ти поїдеш на NHK Trophy, ти знімаєшся з чемпіонату України, але все одно поїдеш на чемпіонати Європи та світу". Тобто вони мені дадуть час на відновлення після етапу Гран-прі", - розповів Ярослав.

Але, як розповів Паніот, у федерації домовленостей не дотрималися.

"Я з'їздив на NHK, відкатав там погано, та й не міг відкатати краще, тому що я був травмований, тренувався погано, я просто хотів хоч якось відчути, як кататися. А потім вони мені сказали: "Ну добре, чекаємо тебе на чемпіонаті України".

"Я у них запитую: "А як же наша угода?" А вони мені: "А яка угода?" І ось це була остання крапля мого терпіння ось цих всіх непорозумінь, обманів. І в цей момент я вирішив поміняти Україну на Америку".

Як розповів Ярослав Паніот, перехід до іншої федерації відбувається протягом трьох років, оскільки він вже виступав на Олімпіаді за Україну.

"Найскладніше те, що я вже був на Олімпіаді, а існує правило для олімпійців: якщо ти був на Олімпіаді, то перехід в іншу федерацію буде відбуватися не в протягом одного року, а трьох років. Україна так захотіла. Вони виправдовуються тим, що мене підтримували фінансово. Тому вони і зробили так, що цей карантин тривав три роки. І це дуже незручно".

Що відомо

  • Ярослав Паніот - дворазовий чемпіон України (2015 і 2018 роки), двічі віце-чемпіон (2016-2017 роках), срібний призер Юнацьких Олімпійських ігор 2012 року в командних змаганнях, переможець першості України серед юніорів (2016 рік).
  • Із 2020-го року виступає за США, де в 2021-му році на національних змаганнях посів четверту сходинку.
  • Здобував "срібло" на Європейському юнацькому Олімпійському фестивалі, "бронзу" на етапі юніорського Гран-прі Німеччини та "бронзу" у Таллінському Трофеї.
На початок