Перейти до основного змісту
Експрезиденти ФІФА та УЄФА Блаттер і Платіні виправдані у справі про корупцію: рішення суду

Експрезиденти ФІФА та УЄФА Блаттер і Платіні виправдані у справі про корупцію: рішення суду

Колишній президент ФІФА Зепп Блаттер.
Колишній президент ФІФА Зепп Блаттер. . REUTERS/Denis Balibouse

Експрезидента ФІФА Зеппа Блаттера та ексочільника УЄФА Мішеля Платіні рішенням швейцарського кримінального суду виправдали у справі про шахрайство. Про це повідомили в Sky Sports.

В 2011 році колишніх президентів ФІФА та УЄФА Зеппа Блаттера та Мішеля Платіні відповідно звинуватили в шахрайстві, підробці документів, неналежному управлінні та привласненні понад 2 мільйонів доларів.

Швейцарське федеральне розслідування розпочалося у вересні 2015 року. На той час Платіні був фаворитом на посаду президента ФІФА. Проте, в грудні 2015 року комітет з етики ФІФА відсторонив Мішеля Платіні від будь-якої футбольної діяльності на 8 років.

У 2022 році суд нижчої інстанції Швейцарії після семирічного розслідування виправдав чиновників, проте прокуратура оскаржила це рішення і вимагала засудити Платіні та Блаттера до відбування покарання строком у 20 місяців умовно з дворічним випробувальним терміном.

У вівторок, 25 березня, Надзвичайна апеляційна палата Кримінального суду Швейцарії повністю зняла обвинувачення з Зеппа Блаттера та Мішеля Платіні визнавши їх невинними у справі про шахрайство.

Зепп Блаттер та Мішель Платіні: що відомо?

  • Зепп Блаттер — восьмий президент ФІФА, який очолював організацію з червня 1998-го по червень 2015-го.
  • За час своєї роботи його ім'я неодноразово фігурувало в скандалах пов'язаних з висловлюваннями Блаттера.
  • Мішель Платіні — колишній футболіст збірної Франції, який грав на позиції атакувального півзахисника. Триразовий володар Золотого м'яча, чемпіон Європи, тричі ставав найкращим бомбардиром чемпіонату Італії у складі "Ювентуса".
  • Організатор чемпіонату світу в Франції 1998 року. В 2007 році обраний на посаду президента УЄФА.

Попри те, що Блаттера та Платіні вдруге визнали невинними, прокуратура має можливість подати апеляцію до верховного суду Швейцарії.

Топ дня
Вибір редакції
На початок