Коли Україна хоче прийняти Олімпійські ігри. Відповідь міністра молоді та спорту Вадима Гутцайта

Коли Україна хоче прийняти Олімпійські ігри. Відповідь міністра молоді та спорту Вадима Гутцайта

Ексклюзивно
Коли Україна хоче прийняти Олімпійські ігри. Відповідь міністра молоді та спорту Вадима Гутцайта
. AP

Ексклюзивний коментар Вадима Гутцайта для Суспільне Спорт.

Упродовж 2020 року президент України Володимир Зеленський неодноразово заявляв про бажання провести в Україні Олімпійські ігри. Одна з останніх його заяв на цю тему - у жовтні, коли президент казав, що "Україні потрібен спортивний Оскар".

А ще влітку на сайті офісу президента була опублікована новина про результати наради щодо створення в Україні "високогірного всесезонного спортивно-туристичного кластеру". Там, серед іншого, йшла мова про слова міністра молоді та спорту Вадима Гутцайта, який зазначав: "президент НОК Сергій Бубка працює над питанням участі України у конкурсі на проведення Олімпійських ігор 2028-го чи 2030 року".

Щоправда, господар Олімпіади-2028 визначений ще у 2017 році - Ігри пройдуть у Лос-Анджелесі.

У інтерв'ю Tribuna.com міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт казав, що Володимир Зеленський поставив завдання "привезти Олімпіаду в Україну". І міністерство оцінює, чи це можливо.

В ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт Вадим Гутцайт відповів на запитання, коли можливе проведення Олімпіади в Україні.

"Ми дивимося на 2030 та 2032 роки. Оцінюємо, де проводити в Україні, скільки це буде коштувати. Більше дивимося на Зимову Олімпіаду. Обговорюємо також Юнацькі Олімпійські ігри, чи одразу амбітна ціль - доросла Олімпіада".

Мова йде саме про 2030-2032 роки, адже тоді, за словами Гутцайта, Україна може бути готовою до проведення таких змагань.

"Ми вважаємо, що через 10 років у нас в країні буде розвиток, і ми будемо спроможні провести Олімпійські ігри".

Міністр спорту також зазначив, що проведення Олімпіади - це амбітна ціль, яка допоможе створити робочі місця.

"Нам потрібно ставити амбітні цілі. Провести Олімпіаду - це класна ціль для нас. Що таке Олімпіада? Ми будемо будувати інфраструктуру, будемо залучати усіх, будуть вільні [робочі] місця, щоб люди не їхали закордон, а працювали в Україні для побудови спортивних об'єктів. До нас будуть приїжджати туристи - це туризм".

Коли визначаться господарі Олімпіади 2030 та 2032 років

  • Господар Зимової Олімпіади-2030 визначиться у 2023 році на конгресі НОК. До 2025 року має бути визначений господар Літньої Олімпіади-2032 (точна дата поки невідома).
  • Намір боротися за проведення Зимової Олімпіади-2030 мають: Японія (Саппоро), США (Солт-Лейк Сіті), спільна заявка Іспанії, Андорри та Франції (Барселона-Піренеї). Також про намір заявляла Канада (Ванкувер) та Україна.
  • Намір боротися за проведення Літньої Олімпіади-2032 мають: Індія (Мумбай), Індонезія (Джакарта), Катар (Доха), Німеччина (Рейнсько-Рурський регіон), Іспанія (Мадрид), Австралія (Квінзленд).
На початок